Vydra neslevuje z cílů ani jako náhradník: Na konci sezony chci zvednout nad hlavu trofej pro mistra ligy

Vydra neslevuje z cílů ani jako náhradník: Na konci sezony chci zvednout nad hlavu trofej pro mistra ligy

Michal Bílek zatím Matěje Vydru mnoho nevyužil. V úvodním jarním kole proti Hradci Králové (1:2) ho sice poslal do hry na jednatřicet minut, nicméně následujícím triumfům nad Zbrojovkou (3:1) i Dynamem (2:1) už po celou dobu přihlížel pouze z lavičky náhradníků.

Třicetiletý forvard se spoustou zkušeností z Premier League i Championship byl však s pomalejším rozjezdem uvědoměn již v předstihu a měl by se do hry zapojovat postupně. Další příležitost by mohla přijít už za pár dní v Uherském Hradišti, kde bude obhájce usilovat o třetí tříbodový zisk v řadě.

Jaké cíle má vůbec pro zbytek jara? "Přišel jsem do Viktorky s tím, že chci na konci sezony zvednout nad hlavu trofej pro mistra ligy. To je cíl. A taky mě lákají evropské poháry," přiznal na webu fcviktoria.cz konkurent Chorého, Durosinmiho a Klimenta.

Základní skupinu evropských pohárů si právě nikdy nezahrál a to přitom prošel hezkou řádkou klubových adres. "Byl jsem pouze dvakrát předkola. V dresu Udinese mám pár minut a jeden gól, to samé v Evropské lize v dresu Burnley. Takže i tohle je velké lákadlo, které bych s týmem rád zažil," potvrdil rychlonohý forvard, jenž před necelými pěti lety přestupoval na svou poslední ostrovní štaci za 12 milionů eur.

Snídani v anglickém střihu však ještě bývalý útočník Watfordu, West Bromwiche, Readingu či Derby County v kabině Viktorie neservíroval a doufá, že ani hned tak nebude. "Ta se většinou nosí za nějaké prohřešky, pozdní příchody. Doufám, že tedy nebudu muset nosit nic. A taky úplně nevím, jak by se trenéři dívali na všechny ty klobásky, fazole, toasty," zakončil vicemistr druhé anglické ligy ze sezony 2014/2015.

Něco je špatně, tahle kulisa je pro ligu až nedůstojná. V Boleslavi to s fotbalem nemělo nic společného, říká Pulpit kriticky