Kozel ví, co ve mně má. Očekává, že budu tvrdě makat a pomůžu mladším, hlásí po přestupu Ndefe

Kozel ví, co ve mně má. Očekává, že budu tvrdě makat a pomůžu mladším, hlásí po přestupu Ndefe

 Nizozemec Gigli Ndefe bude hostovat z Ostravy v Liberci. Baník těsně před uzávěrkou přestupů uvolnil osmadvacetiletého nizozemského krajního obránce do konce sezony. Kluby o tom informovaly na svých webech.

Ndefeho v Baníku na začátku jara vytlačil ze základní sestavy Jan Juroška a nizozemský bek si letos zatím nepřipsal ani minutu na ligovém trávníku. Kouč Slezanů Pavel Hapal má navíc na pozici pravého obránce k dispozici ještě gambijského reprezentanta Muhammeda Sanneha.

Ndefe, který má kromě nizozemského i angolské občanství, ve Slovanu opráší spolupráci s trenérem Lubošem Kozlem, za jehož působení v Ostravě do klubu z Karviné přišel. V nejvyšší soutěži má zatím na kontě 109 startů a dva góly.

"Na tomto postu jsme měli největší přetlak. Liberec se ozval se zájmem o Gigliho, kterého trenér Kozel zná z Baníku, a dohodli jsme se, že na ty necelé čtyři měsíce hráče uvolníme. Krátká změna prostředí mu může prospět. Gigli má v Baníku nadále platnou smlouvu a v létě se k nám vrátí," sdělil šéf sportovního úseku Ostravy Luděk Mikloško.

Ndefe se na obnovenou spolupráci s Kozlem těší. "Ví, co ve mně má. Může mě využít na vícero pozicích. Mluvili jsme o tom, že Liberec je mladý tým, a očekává, že budu tvrdě makat a pomůžu mladším klukům," řekl Ndefe webu Severočechů.

"Nemám rád porážky. Jsem tu, abych pomohl týmu k výhrám a posunuli jsme se v tabulce tak vysoko, jak to půjde," dodal.

Kondiční galeje pod Jílkem? Kterýkoliv hráč sem přijde, tak si na to musí chvíli zvykat, potvrzuje Vodháněl