Manchester City vyhrál na Arsenalu 3:1 a vystřídal ho v čele neúplné tabulky

Fotbalisté Manchesteru City vyhráli ve šlágru anglické ligy na hřišti Arsenalu 3:1 a díky lepšímu skóre jsou první. "Kanonýři" nevyhráli v Premier League potřetí za sebou, oproti obhájci titulu ale mají zápas k dobru.

"Citizens" šli v dohrávce 12. kola do vedení ve 24. minutě. Domácí obránce Tomiyasu "namazal" míč De Bruynemu a belgický záložník přeloboval gólmana Ramsdalea. Londýnský celek srovnal ve 42. minutě zásluhou Saky z penalty.

Po změně stran ale hosté v rozmezí 72. až 82. minuty dvakrát udeřili. Vítězný gól vstřelil Grealish, na něhož navázal nejlepší střelec soutěže Haaland. Norský kanonýr zaznamenal 26. branku v ligové sezoně, což se v jednom ročníku v dresu City povedlo jen Sergiu Agüerovi (v sezoně 2014/15). Argentinský útočník na to ale potřeboval 33 utkání, zatímco Haaland jen 22.

Trenér hostů Guardiola tak opět předčil svého někdejšího asistenta v City a nyní kouče Arsenalu Artetu. Manchester City zdolal "Kanonýry" v jedenáctém ligovém utkání v řadě. Od prosince 2015 mu v Premier League nepodlehl dokonce ve 14 utkáních za sebou.

Arsenal - Manchester City 1:3

Branky: 42. Saka z pen. - 24. De Bruyne, 72. Grealish, 82. Haaland.