Opava je velký klub, vzkazuje ze Slezska silný Nigerijec Omale, kolem něhož kroužila i Mladá Boleslav

Opava je velký klub, vzkazuje ze Slezska silný Nigerijec Omale, kolem něhož kroužila i Mladá Boleslav

V Opavě se pár dní před uzavřením přestupového okna mocně zbrojilo, s tím, že vůbec poslední zimní posilou druholigového celku ze Slezska se stal nigerijský záložník Solomon Omale.

Dvaadvacetiletý nigerijský středopolař s minulostí ve slovenské Seredi se přesunul na novou adresu na půlroční hostování z taktéž druholigového Prostějova, kde si na podzim v rámci devíti vystoupení připsal jednu trefu a jednu asistenci.

A protože je součástí čerstvé dohody i opce, jeho mise ve žlutomodrých barvách nemusí být pouze několikaměsíční. Proč sáhla Opava právě po něm?

"Na pozici středového hráče jsme potřebovali důrazného a silného fotbalistu v osobních soubojích. To jsou právě přednosti Solomona. Je to hráč, který byl v létě v hledáčku Mladé Boleslavi, nakonec ale zůstal v Prostějově a nám se ho teď podařilo přivést na hostování s opcí na přestup," liboval si webem sfc.cz citovaný sportovní manažer Jaroslav Kolínek.

Sám hráč, který už ve F:NL absolvoval 51 zápasů, si od změny klubové příslušnosti neslibuje málo. "Opava je velký klub s prvoligovou minulostí. Věřím, že mě angažmá v Opavě posune na další mety a pomůžu klubu naplnit jeho ambice. Věřím a doufám, že budu nápomocen v cestě na vyšší pozice tak, abychom byli schopni v budoucnu znovu bojovat o postup," vzkázal těsně po příchodu do Městských sadů Omale.

První start v barvách jedenáctého celku tabulky ho čeká již v sobotu proti Třinci.

Fenin: Bylo by nádherné si to ještě nějak uzavřít v Čechách a dát si třeba jeden start za béčko Teplic