Po Ambrosovi se premiéry v elitní soutěži dočkal také Vorlický

Jednadvacetiletý záložník Lukáš Vorlický se dnes dočkal premiéry v dresu Atalanty a napodobil tak svého jmenovce Ambrose, který včera odehrál svých prvních sedmnáct minut za německý Wolfsburg.

Ve včerejším utkání mezi Wolfsburgem a Lipskem se své premiéry v Bundeslize dočkal teprve osmnáctiletý záložník Lukáš Ambros. Po přestupu z pražské Slavie působil v týmu Wolfsburgu do devatenácti let a ve třech letošních zápasech si připsal tři branky.

Ambros nahradil Felixe Nmechu v 74. minutě za stavu 0:1, domácí ale místo vyrovnání v závěru dvakrát inkasovali a po třetí porážce z posledních čtyř duelů se jim šestá příčka výrazně vzdaluje.

O den později přišel další český významný debut. V duelu Atalanty s Lecce se patnáct minut před koncem na hřiště dostal středopolař Lukáš Vorlický. Jednadvacetiletý hráč nastupuje taktéž pravidelně v U19 a v deseti duelech nastřádal tři přesné zásahy.

Vorlický nastoupil za nepříznivého stavu 0:2 a i on musí zkousnout porážku. Na konečných 1:2 z pohledu domácích upravil tři minuty před koncem Rasmus Hojlund.