Čeká velká trenérská kariéra i Raúla? Že Španělska na něj jdou chvalozpěvy a rezerva Realu pod ním jen kvete

Čeká velká trenérská kariéra i Raúla? Že Španělska na něj jdou chvalozpěvy a rezerva Realu pod ním jen kvete

Ze španělské půdy jdou v současnosti velmi dobré reference na "začínajícího" trenéra Raúla Gonzálese, jenž táhne rezervu Realu Madrid do druhé nejvyšší soutěže.

Pětačtyřicetiletý odborník navíc mladíky Castilly vychovává i po lidské stránce. V madridské kabině jsou tabu jak příliš drahé věci (kabelky Luis Vuitton či Gucci, šperky nebo velká sluchátka), tak nevhodné chování k protivníkům.

Prioritou jsou základní principy morálky a naprostá disciplína. Hráči mají zakázáno odmlouvání trenérskému štábu i diskuse s rozhodčími. Po každém odehraném utkání navíc platí nepsaný zákon, že se podá ruka soupeřům a poděkuje sudímu.

Bývalý generální manažer Los Blancos Jorge Valdano nabídl příklad. "Když Castilla porazila CDA Navalcamero gólem v poslední minutě, jeden z hráčů udělal nevhodné gesto směrem k tribuně domácích příznivců. Kouč Navalcamera už respektoval Raúla předtím, ale když slyšel, jak svého svěřence seřval, je pro mě bohem. S trochou smůly by prý za pár let mohl hrát za Navalcamero taky," citoval ho na Twitteru David Beňo.

"Raúl vezme sedmnáctileté kluky a po půl roce vám je vrátí jako muže. Z Gutiéreze udělal chlapa, s Antoniem i Marvinem to samé. Má na ně velké nároky a oni se přizpůsobí," chválil dlouholetého reprezentanta Španělska zmíněný legendární Argentinec Jorge Valdano.

Jakmile bude jednou na slovutném San Bernabéu končit současný hlavní trenér Carlo Ancelotti, s prestižním místem budou spojováni nejznámější trenéři planety. Prezident Florentio Pérez už by však mohl mít Italova nástupce připraveného.

V mládežnických strukturách giganta LaLigy si totiž vychoval Raúla, jenž prošel i devatenáctkou a jeho cesta do dospělého fotbalu by tak byla naprosto přirozená. Bývalý hráč New Yorku Cosmos i Schalke 04 by navíc mohl ve španělské metropoli napodobit Zinedina Zidana, jehož dvacetiletého syna Thea mimochodem nyní trénuje a on pod ním zasáhl do 19 ligových duelů z celkových čtyřiadvaceti

Také Francouz totiž začínal v rezervní Castille, poté se přesunul k prvnímu týmu a třikrát za sebou s ním triumfoval v Lize mistrů, což se do té doby nikdy nikomu nepodařilo.

Raúluv úkol je postoupit s béčkem do Segunda División, což by bylo pro velkoklub velmi pragmatické. Už by totiž své mladé naděje nemusel posílat na hostování po celém světě a naopak by je mohl mít pod drobnohledem přímo v Madridu.

Jeho Castilla si o víkendu poradila s Linares Deportivo (2:0) a momentálně táhne lichotivou šňůru 18 zápasů bez porážky, s tím, že naposledy našla přemožitele v úvodu října loňského roku. Zaslouženě se tak vyhřívá na čele poloprofesionální třetí ligy, což by na konci ročníku znamenalo přímý postup výše a tedy splnění cíle. Do konce zbývá deset kol a favorité na celkové vítězství jsou v současné chvíli tři.

Že by čekala velká trenérská kariéra také dosud nenápadného Raúla? Trend v podobě nové mladé krve je zřejmý, což dokazují i příklady Xaviho, který s Barcou jasně vládne Primera División či Mikela Artety, jenž s Arsenalem vévodí Premier League.

Real dorazil na Anfield v dobré formě a s maximálním sebevědomím. Eintracht je prý stejně silný jako Neapol