Produktivní Nigerijec Tanko Varnsdorfu nepláchne. Za Holeňákem přišel i v Příbrami nespokojený Osmančík

Produktivní Nigerijec Tanko Varnsdorfu nepláchne. Za Holeňákem přišel i v Příbrami nespokojený Osmančík

Čtvrtý tým druholigového peletonu FK Varnsdorf, jemuž od loňského roku velí exliberecký odborník Miroslav Holeňák, prodloužil kontrakt se svým nigerijským forvardem Abdullahim Tankem.

Čtyřiadvacetiletý autor pěti podzimních tref ze sedmi starty v základu, jenž před příchodem do Česka působil v nižších portugalských soutěžích, si na severočeské adrese plácl až do 30. června 2025.

Na stadionu v Kotlině potvrdili i příchod dalšího útočníka Pavla Osmančíka, jenž patří Bohemians Praha 1905 a na podzim nastřílel čtyři branky za lídra F:NL z Příbrami.

"Věřím, že nám pomůže a bude kvalitní posilou. A hlavně, že to prokáže v soutěži na hřišti. V tréninku pracuje dobře, kluci ho vzali mezi sebe. Vnesl do týmu konkurenci," pochvaloval si na webu fkvarnsdorf.cz hlavní kouč Holeňák.

Dvaadvacetiletý ofenzivní hráč věděl o zájmu Varnsdorfu již od začátku zimní přípravy. "V Příbrami jsme sice měli skvělou partu, dařilo se nám, ale díky finančním problémům klubu jsem znovu vstoupil do jednání s trenérem Miroslavem Holeňákem. Ve výsledku se celý přestup zrealizoval velmi rychle a v řádech dnů jsem už trénoval ve Varnsdorfu. Rád bych týmu svými výkony pomohl k zisku bodů, ať už góly či asistencemi. Určitě se chci poprat o přední příčky v tabulce. Klidně i o první, můžete se to povést, proč ne," ukázal sebevědomí mladý hráč, mezi jehož přednosti patří rychlost a vytrvalost.

"Umím se dostat do šance, najít si balón. Ještě doladit zakončení,“ uzavřel Osmančík, který zatím naskočil do dvou přípravných klání s bilancí jednoho přesného zásahu.

V ĎOLÍČKU SE V RÁMCI F:NL ROZHODLI PŘESUNOUT OSMANČÍKA. UHRIN UŽ HO TAK U LITAVKY TRÉNOVAT NEBUDE...