Moyes má nůž na krku. Jaké ultimátum může rozhodnout o novém kouči pro Součka a Coufala?

Moyes má nůž na krku. Jaké ultimátum může rozhodnout o novém kouči pro Součka a Coufala?

Londýnský West Ham nezažívá v tomto ročníku Premier League zrovna zářné časy a aktuálně osmnáctý tým v tabulce okupuje místo předurčující klub k sestupu. Do konce sezóny zbývá ještě patnáct kol, které mohou výrazně zamíchat kartami, ale nad současným koučem Kladivářů Davidem Moyesem se stahují mračna.

Devětapadesátiletý stratég s minulostí v Evertonu, Manchesteru United či Realu Sociedad byl v minulých letech pro West Ham hnacím motorem, který pomohl překonat jednu etapu nezdarů a nasměrovat tým dokonce do pohárové Evropy. Nyní se však štěstí odvrátilo a londýnský klub se trápí výsledkově i herně.

Doposud měl Moyes podporu vedení, ale podle britského deníku The Times dochází trpělivost a strašák v podobě sestupu nabízí i možnost jeho odvolání. Svou roli by v tomto rozhodnutí nemělo hrát působení ve vyřazovací fázi Konferenční ligy, ale právě domácí fronta, kde West Ham potřebuje nutně bodovat.

Aktuálně osmnáctý tým tabulky Premier League v sobotu změří síly před vlastními fanoušky s Nottinghamem Forest a na Ostrovech kolují zvěsti, že v případě prohry bude Moyes nekompromisně odejit. V tom případě by pak duo českých legionářů Souček s Coufalem vyhlíželi nového stratéga.