Potočný mrká na Nikla a Zápotočného: Pokaždé chci hrát od začátku, doufám, že už mě tam příště trenéři napíšou

Potočný mrká na Nikla a Zápotočného: Pokaždé chci hrát od začátku, doufám, že už mě tam příště trenéři napíšou

Ostřílený Roman Potočný se v české nejvyšší soutěži prosadil poprvé od loňského září a jeho trefa zařídila Dynamu České Budějovice důležité tři body s Bohemians Praha 1905.

"Je to pro nás hrozně důležité. Pod námi se to hromadí a my jsme už potřebovali vyhrát. Sice jsem dal gól, ale není to jen moje zásluha. Je to samozřejmě zásluha celého týmu. Jsem strašně rád za celý mančaft, že jsme to urvali," vyprávěl webem dynamocb.cz citovaný univerzál.

Bývalý hráč Zlína, Baníku či Teplic se přitom dostal na plac až patnáct minut před koncem. "Trenéři po mně pokaždé chtějí, abych dal gól, nic nového. Jsem rád, že jsem to takhle předvídal, šel za tím a dorazil to tam," doplnil zkušený borec.

Ten skóroval po střeleckém pokusu jihočeského nováčka Adedirana, který měl proti "klokanům" celou řadu šancí, ale nevyužil žádnou z nich. "Já jsem právě předpokládal, že to zase nedá, tak jsem za tím šel. Když nedal gól asi z pěti šancí, říkal jsem si, že to dopadne stejně a musel jsem ho dát já. Ale ono je úplně jedno, kdo ten gól dal. Příště ho třeba dá zase on," podržel kolegu.

Sám by ale raději příště nastoupil od úvodní minuty. Na jaře se mu to povedlo jen dvakrát ze čtyř možností. "Určitě, každý zápas chci hrát od začátku. Doufám, že už mě tam příště trenéři napíšou," obrátil se na Tomáše Zápotočného s Markem Niklem.

Ve FORTUNA:LIZE je Dynamo až dvanácté, nicméně stále žije v domácím poháru a čtvrtfinálový duel s Brnem ho bude čekat před vlastním publikem na Střeleckém ostrově. "Jsme stále v poháru, a i to je pro nás důležité. Beru to tak, že jsme první zápas prohráli, pak jsme zas vyhráli, dva ze tří domácích zápasů jsme na jaře vyhráli, to podle mě není tak špatné. Musíme se od tohoto výsledku, ale i výkonu, který jsme předvedli, odpíchnout a v Boleslavi vyhrát," připomněl nejbližší kolo jednatřicetiletý Potočný.

Sparta dělá dobré výsledky, na evropskou úroveň je to ale stále málo. Rozhodčí v Teplicích? Ať se ozvou majitelé klubů, říká trenér Pulpit