Debakl Liverpoolu byl takový šok, že ani klubová legenda neudržela jazyk na uzdě

Debakl Liverpoolu byl takový šok, že ani klubová legenda neudržela jazyk na uzdě

Jamie Carragher se Liverpoolu a jeho nepříliš přesvědčivých výkonů zastával, ale po blamáži v Lize mistrů si musel i on otevřít ústa na špacír.

Reds během prvního vyřazovacího kola Ligy mistrů na Anfield Road přivítali Real Madrid, se kterým se setkali ve finále této soutěže během minulého ročníku. To mu podlehli 0:1, ačkoliv jej herně naprosto přejeli. Proto se doufalo, že by mohla přijít pomsta. Ta se však nekonala, naopak se z toho stal debakl, na který fanoušci jen tak nezapomenou.

Liverpool se v zápase rychle ujal vedení, které si po chybě brankáře Courtouise ještě pojistil. Potom se však Real Madrid nadechl k obratu a družině trenéra Kloppa nastřílel pět branek bez jakékoliv její odpovědi. Domácí příznivci na Anfieldu rázem ztichli, jen Jamie Carragher si ve studiu Sky Sports pořádně otevřel ústa a dal najevo svou zlobu.

„V první řadě musím říct, že jsem dlouhou dobu tento tým obhajoval a pořád jsem věřil, že se zvedne, ale po tom, co předvedli v duelu proti Realu, se jich už nemohu zastávat. Ten výkon, zejména z druhého poločasu, byl naprosto, naprosto otřesný. Jako by do něho hráči ani nenastoupili. Já ani neumím najít ta správná slova, jak zostuzen se cítím,“ bědoval Carragher.

„Vyhráváte utkání 2:0 a prohrajete 2:5. A to ještě na domácí půdě, na které vypustíte značnou část zápasu. Takový chaos na hřišti jsem už dlouho neviděl a ta obrana… Jako by tam žádná ani nebyla. Tohle je ostuda celému klubu a jeho historii. Máte ukázat srdce a vy tam místo toho jdete a necháte se ve druhém poločase zmalovat 0:3,“ čílil se někdejší slavný obránce Reds.