Petrákovi skončila sezona, což může u Botiče platit i pro Shejbala. Jak to vypadá s Křapkou a Morávkem?

Petrákovi skončila sezona, což může u Botiče platit i pro Shejbala. Jak to vypadá s Křapkou a Morávkem?

Nemalou marodku Bohemians Praha 1905 čerstvě rozšířil stoper Ondřej Petrák, který musel trávník v Českých Budějovicích opustit na nosítkách již po pár minutách.

Třicetiletý exslávista s dlouhou minulostí v první i druhé bundeslize navíc musel předčasně ukončit sezonu. A co že se přihodilo?

"Ondřej po souboji došlápl tak, že měl nohu v nevýhodné pozici. Když pak chtěl z pohybu vzad zabrat a jít dopředu, utrpěl laterální luxaci pately. Laicky řečeno si vykloubil čéšku. Má poškozené úpony a vazy čéšky. Vypadá to, že ho čeká chirurgický zákrok. Sezona tak pro něj předčasně skončila," uvedl na webu bohemians.cz týmový fyzioterapeut Ondřej Stoupa.

Mimo hru je i jiný střední obránce Antonín Křapka, který si v prvním jarním kole proti Teplicím natrhl vnitřní postranní vaz v koleni a do plné tréninkové zátěže by se měl vrátit až na konci března.

Bez soutěžního startu za "klokany" je stále i Jan Morávek. I když měl debutovat hned na startu odvetné části ročníku, kvůli svalovému zranění byl nucen odstoupit těsně před úvodním hvizdem. Lékařský štáb zelenobílých barev odhaduje jeho návrat v plné síle v horizontu tří týdnů.

A co nejnovější posila z Teplic Jan Shejbal, který dorazil do Ďolíčku již zraněn? "U Honzy probíhá doléčení po trhlině v lýtkovém svalu. Měl i častější problémy s achilovkou. Nyní je v adaptačním procesu, kdy trénuje s kondičním trenérem a fyzioterapeuty," přidal Stoupa, který ho připravuje až na start letní přípravy, leč nevylučuje, že bude k dispozici již v závěru této sezony.

Hlavní trenér Jaroslav Veselý si posteskl, že hned dvě zranění jsou ze soubojů, čemuž se prevencí předejde jen těžko. V kabině podle jeho slov už dva týdny řádí i silná viróza.

Věřím, že jaro začíná v Teplicích až teď. Kdyby tolik fandů chodilo na stadion častěji, byli bychom jinde, podotýká Jarošík. Co řekl o Spartě?