Nynější marod Souček už by se do Sparty vracet nemusel. Může být součástí kompenzace za žádaného Ševčíka

Nynější marod Souček už by se do Sparty vracet nemusel. Může být součástí kompenzace za žádaného Ševčíka

Zbrojovka Brno přišla v únoru na delší dobu o důležitého defenzivního středopolaře Filipa Součka, který bude ligovému nováčkovi chybět kvůli zranění kotníku příští dva měsíce.

Je to škoda jak pro družinu Richarda Dostálka, tak pro samotného dvaadvacetiletého mladíka, jenž se ve druhém největším městě Česka prezentoval dobrými výkony a v rozběhlé sezoně naskočil hned do 17 soutěžních zápasů.

Tým, který je ve FORTUNA:LIZE deset kol před koncem základní části na jedenácté pozici, s ním bude moci opět počítat ve druhé polovině dubna.

Moravskému mužstvu, na jehož soupisce najdeme známé tváře jako Řezníček, Texl, Falta, Pachlopník, Alli, Granečný, Berkovec či Tijani, tak stoprocentně nepomůže ve čtvrtfinále MOL Cupu na Střeleckém ostrově.

V rámci tuzemské nejvyšší soutěže by se ho mohly týkat až závěrečné střety před nadstavbou s Libercem a Dynamem.

S delší absencí bývalé naděje Opavy se ale pozvolna začíná řešit i jeho další budoucnost. Bude chtít zůstat ve Zbrojovce, kde má "své jisté", nebo bude usilovat o další šanci na Letné?

Vzhledem k současné sparťanské konkurenci to v současné době vypadá spíš na variantu číslo 1. Podle eFotbal.cz je navíc reálné, že by mohl být součástí kompenzace za dvacetiletého brněnského mladíka Michala Ševčíka, s jehož příchodem na Prahu 7 se počítá pro hlavní přestupové okno.

Petrákovi skončila sezona, což může u Botiče platit i pro Shejbala. Jak to vypadá s Křapkou a Morávkem?