Ani Kuchta, ani Čvančara, ani Minčev. Kdo je v tuto chvíli podle Vrby sparťanským útočníkem číslo jedna?

Ani Kuchta, ani Čvančara, ani Minčev. Kdo je v tuto chvíli podle Vrby sparťanským útočníkem číslo jedna?

Pakliže by slovenský útočící hráč Lukáš Haraslín neodehrál v této ligové sezoně kvůli zdravotním problémům pouze deset zápasů, je pravděpodobné, že by se pral s Jakubem Řezníčkem, Mickem van Burenem a Stanislavem Teclem o čelo kanadského bodování.

V rámci 647 odehraných minut už měl totiž prsty hned v devíti brankách Sparty, díky čemuž je společně s Janem Kuchtou a Tomášem Čvančarou nejproduktivnějším hráčem současného letenského "S". Oba útočníci však absolvovali o pět zápasů více.

K šestadvacetiletému rodákovi z Bratislavy, jenž i s přípravou přetavil uplynulých jedenáct vystoupení v jedenáct přesných zásahů, chová velký respekt i jeho bývalý šéf Pavel Vrba, jenž od letošní zimy vládne Zlínu.

A právě jeho "ševci" budou hostit třetí tým FORTUNA:LIGY v čele s bývalým křídelníkem Parmy, Sassuola či Lechie Gdaňsk v sobotu odpoledne. "Lukáš je pro Spartu klíčovým hráčem ofenzivní fáze, střílí branky. Když takovým hráčům vyjde start, dovolí si spoustu jiných věcí, které jim třeba nevycházely v podzimní části. V tuhle chvíli je pro ně Haraslín asi útočníkem číslo jedna," pronesl na stránkách Sportu devětapadesátiletý šéf předposledního celku tabulky.

Jak ho vnímal v dobách, kdy ještě působil v metropoli? "Přišel ze zahraničních štací. Bylo vidět, že je hodně tvořivý a konstruktivní. V situacích jeden na jednoho a v koncovce velmi vyspělý. Teď to potvrzuje. Pokud se mu dá prostor v pokutovém území či před ním, dokáže toho využít. Nemůžeme udělat v defenzivě takové chyby jako v posledních zápasech. Z toho by nás Sparta určitě potrestala. Hráče budu upozorňovat na to, abychom pracovali v obraně mnohem důsledněji a neumožnili soupeři, aby těžil například z naší špatné rozehrávky," pokračoval exreprezentační kouč ze zlínské Letné.

Tvrdík už Klímu nechce, napodobí ho s dalšími sudími Šádek? Systém „rozhodčí, vyber si“ je pro fotbal zlem