Klopp bude chtít v létě udělat řadu změn a vybudovat silný tým, předpovídá Šmicer. Vidí Liverpool ve čtyřce?

Klopp bude chtít v létě udělat řadu změn a vybudovat silný tým, předpovídá Šmicer. Vidí Liverpool ve čtyřce?

I když Liverpool dokázal poslední dvě kola Premier League vyhrát, pravděpodobně se shodneme, že zažívá v sezoně celou řadu výkyvů. I kvůli nim je v domácí soutěži notně vzdálen TOP 4 a v Lize mistrů je po domácí blamáži s Realem Madrid blízko osmifinálovému vyřazení.

"Reds" ovšem ztrácí na čtvrtý Tottenham "jen" sedm bodů, což ještě žádný rozdílový únik není. Tím spíš, že mají odehráno jen 22 zápasů a pakliže by je zvládli, náskok londýnské družiny Antonia Conteho by se smrskl na rozdíl jediného bodu.

Co si o tom myslí Vladimír Šmicer, jenž ve své době odehrál za devatenáctinásobné šampiony země 184 duelů? "Je to pro ně rozhodně velká výzva. Ze všech anglických pohárů jsou venku a na 90 procent i z Ligy mistrů. Budou mít možnost se koncentrovat jen na ligu, ale mají těžké rozlosování, zápasů je hodně. Je to padesát na padesát, vůbec si nejsem jistý, že to zvládnou. Hodně záleží, jak se jim bude dařit v následujících zápasech," uvedl na serveru tn.nova.cz vicemistr Starého kontinentu z roku 1996.

V posledních týdnech a měsících se na ostrovech hojně skloňuje i další liverpoolská budoucnost Jürgena Kloppa. V jeho souvislosti je zajímavé, že v předchozích dvou působištích v Mainzu i Dortmund vždy vydržel sedm let. A více než sedm let už je také na Anfieldu. Podle Šmicera by však byla škoda, kdyby město Beatles opustil pětapadesátiletý expert se 414 odkoučovanými liverpoolskými zápasy předčasně. Kontrakt ke slavné adrese ho ostatně váže až do 30. června 2026.

"Když bude mít Jürgen chuť pokračovat, tak si myslím, že se tak stane. Bude chtít v létě udělat řadu změn v kádru a s novým změněným kádrem vybudovat silný tým. Ale podívejte se, jak je ten fotbal ošidný. Před šesti měsíci málem vyhráli čtyři poháry a najednou jsou slabí," připomněl pomíjivou stránku fotbalové branže internacionál, jenž dobře zná také francouzskou Ligue 1.

Čech? Nádherná realita někdy rozmetá i ten nejkrásnější klukovský sen...