Absence v Lize mistrů? Pro AC Milán by znamenala pohromu, kterou by odskákal i Pioli

Absence v Lize mistrů? Pro AC Milán by znamenala pohromu, kterou by odskákal i Pioli

Třiadvacet kol aktuálního ročníku Serie A mají za sebou kluby, které figurují v italské nejvyšší soutěži. Pořadí je částečně ovlivněno bodovým trestem Juventusu, ale nic to nemění na tom, že k mistrovskému titulu kráčí Neapol. A co loňský šampion ze San Sira? Aktuálně se drží na čtvrtém místě, ale účast v dalším ročníku Ligy mistrů ještě v kapse s jistotou nemá. O čem se aktuálně ve spojitosti s AC Milán šušká na přestupovém trhu a jak by mohla případná absence v prestižní milionářské soutěži kartami zamíchat?

Rossoneri v tuto chvíli jednají s francouzským útočníkem Olivierem Giroudem o prodloužení vzájemné spolupráce o další rok. Šestatřicetiletý veterán je novému kontraktu nakloněn a plat by měl být nastaven na 4 miliony eur za rok.

Novou tváří v kabině na San Siru by mohl být naopak švýcarský útočník Noah Okafor. Podle rakouských médií a italského listu Tuttosport neprodlouží současný kontrakt v Salcburku a již během léta by rád vyzkoušel další kariérní výzvu. Kromě italského mistra se na jeho dostupnost dotazovalo také Lipsko. 

Pro aktivitu na letním přestupovém trhu však bude klíčové, jestli si AC Milán zajistí příčku znamenající účast v dalším ročníku Ligy mistrů. Podle deníku Gazzetta dello Sport by v případě neúspěchu přišel kouč Stefan Pioli o práci a vedení klubu by bylo nuceno generovat zisk prodejem některých hvězd. Nejčastěji skloňovaným je portugalský talent Rafael Leão, o kterého je poptávka v Anglii.