Kováč: Výhry nám psychicky pomohly, ale stále není co oslavovat. O kvalitách Olomouce se bavit nemusíme

Kováč: Výhry nám psychicky pomohly, ale stále není co oslavovat. O kvalitách Olomouce se bavit nemusíme

Jarní část FORTUNA:LIGY zastihla Pardubice zatím v dobrém rozmaru, ale zatím není co slavit, neboť východočeský klub zatím stále okupuje dno tabulky. Úspěchy proti Mladé Boleslavi a Zlínu by rádi svěřenci kouče Radoslava Kováče potvrdili i proti silné Olomouci. Možnost budou mít v neděli v rámci jednadvacátého kola české nejvyšší soutěže.

Postavení nadcházejících soupeřů v tabulce je diametrálně rozlišné, ale oba mají ambice získat tři body pro sebe. Pátá Olomouc by ráda zakončila základní část ligy v elitní šestce, Pardubice by se pak rády vymanily z pásma sestupu.

„V lize nejsou žádní snadní soupeři, potvrzuje se to v každém kole. Pardubičtí na jaře dvakrát vyhráli, porazili Mladou Boleslav a Zlín. Dál pokračují v pojetí hry, které měli za předchozích trenérů. Zvedli ale intenzitu hry, jsou organizovanější. Čtyři remízy už jsou za námi, další zápas chceme vyhrát, to je naprosto jasné. Výkony nebyly špatné, ale dál je chceme vylepšovat. Chceme být produktivnější a efektivnější, tudy by měla vést cesta ke třem bodům,“ zaznělo na předzápasové tiskové konferenci z úst asistenta trenéra Sigmy Jiřího Saňáka.

Pardubice v posledním kole uspěly proti Zlínu v přímém záchranářském boji, ale bodů je třeba urvat ještě mnohem více. „Dvě vítězství v řadě našemu týmu stoprocentně pomohou, hlavně psychicky. Stále ale není co oslavovat, protože jsme pořád na posledním místě. V Olomouci očekávám zápas s velmi kvalitním soupeřem. Sigma má skvělé trenéry. Václava Jílka znám z působení ve Spartě, proto vím, že hráči pod ním hrají dobrý fotbal. O kvalitách hráčů Olomouce ani nemusíme mluvit, o několik z nich je zájem po celé republice. Čeká nás těžké utkání, ale chceme urvat body. Chceme zlepšit hlavně hru po vstřeleném gólu, minule proti Zlínu jsme po brance Janoška vypadli z tempa a museli jsme na to reagovat,“ nechal se slyšet kouč Kováč.