Dlouhé čekání je u konce. Manchester United ovládl Ligový pohár a slaví první trofej od roku 2017

Dlouhé čekání je u konce. Manchester United ovládl Ligový pohár a slaví první trofej od roku 2017

Fotbalisté Manchesteru United slaví po šesti letech první trofej. Ve finále anglického Ligového poháru porazili Newcastle 2:0 a celkově soutěž ovládli pošesté. Naposledy se "Rudí ďáblové" radovali z triumfu v Evropské lize v květnu 2017.

Newcastle musel kvůli trestu za karty nasadit do utkání místo jedničky Nicka Popa třetího brankáře Lorise Kariuse. Druhý gólman v pořadí Martin Dúbravka už totiž v tomto ročníku Ligového poháru zasáhl v barvách Manchesteru United, kde na podzim hostoval.

Německý reprezentant Karius do soutěžního utkání nastoupil poprvé po 728 dnech. Naposledy chytal 28. února 2021 ligový zápas v dresu Unionu Berlín.

Poprvé ho hráči United překonali v 33. minutě. Ze standardní situace se po Shawově centru prosadil hlavou Casemiro. Šest minut před poločasem zdvojnásobil vedení “Rudých Ďáblů” Rashford za výrazného přispění teče obránce Botmana, kterému nakonec byla branka připsána jako vlastní.

Svěřenci Erika ten Haga tak zmařili naděje Newcastlu na zisk první domácí trofeje po téměř 70 letech. Naposledy byly "Straky" podobně blízko roce 1999, kdy stejným výsledkem podlehly stejnému soupeři ve finále Anglického poháru.