Mátožný Baník se trápí sám se sebou, proti Hradci chyboval i Laštůvka. Skončí Hapal stejně jako Vrba?

Mátožný Baník se trápí sám se sebou, proti Hradci chyboval i Laštůvka. Skončí Hapal stejně jako Vrba?
GLOSA

“Chodí to výborně, ale neseje to!“ Legendární věta adresovaná Jiřímu Sovákovi z filmu “Marečku, podejte mi pero!“ se teď přímo ukázkově hodí na to, co v lize předvádí ambiciózní tým Baníku. Hráči běhají, snaží se, ale nebodují. Ba co víc, s fotbalem to už nemá nic moc společného. Zásadní otázka zní, ustojí obří krizi trenér Pavel Hapal?

Statistika mluví jasnou řečí a je dosti neúprosná. Baník odehrál na jaře deset ligových poločasů, v jednom z nich nasázel pět gólů Teplicím. V těch dalších už dal ale celkem jen tři branky a většinou to byla velká bída.

Z marastu tým nevybředl ani v neděli doma proti Hradci (0:2). Mužstvu, jenž se díky zraněným ofenzivním tahounům na jaře trochu trápí, na Ostravu ale stačilo i tak. A co je ještě horší, na hře domácích nebylo vidět takřka nic, čeho by se šlo výrazněji chytit.  

Srbský slávista Srdjan Plavšič svou rychlost sice neztratil, na všechno ale nestačí. Ostravě zjevně nefunguje střed zálohy. Třeba mladíci Matěj Šín s Filipem Kaločem na ligu bohužel ještě nedorostli. A v bleděmodrém to platí i pro útočníka Muhameda Tijaniho, který je všechno jen ne gólovým typem hráče.

To Jiří Klíma sice ano, jednou se mu ale zápas povede a pak dvakrát ne. Jasně, střelcem číslo jedna má být kladivoun Ladislav Almási, který se po zranění ze zimní přípravy konečně vrátil zpátky na hřiště. Proti Hradci odehrál 30 minut, cítit byl. Jen těžko lze však sázet na to, že on sám vyvede Ostravu z pekla ven.

Zvlášť když chybovat začali už i ti nejzkušenější. A to v čele s veteránem Janem Laštůvkou, který se proti “Votrokům“ výrazně namočil do obou inkasovaných gólů. Nejprve špatně vyhodnotil centr z rohového kopu, potom hrůzostrašně podcenil rozehrávku.

Tyhle chyby trenér samozřejmě neovlivní, hodně dalších věcí ale ano. Především pak to, které fotbalisty na plac pošle a které nechá mimo sestavu.

Je na Hapalovi, aby se v tom příště už nemýlil. Tedy pokud nějaké příště ještě bude. Poslední nezdar totiž srazil Ostravu až na jedenáctou příčku, místo boje o poháry ji tak čeká nejspíš ten o záchranu.

Pravda, když byl od týmu odvolán Pavel Vrba, v tabulce figuroval Baník ještě o tři příčky níž. Herní dojem byl však dosti podobný.

Jsem legenda, smál se plzeňský Kopic po jubilejním ligovém zápase a vyhlíží pozvánku do reprezentace