Eduardo Santos? Je otázkou, zda si ještě vůbec dokáže zasloužit důvěru slávistického týmu i trenérského štábu

Eduardo Santos?  Je otázkou, zda si ještě vůbec dokáže zasloužit důvěru slávistického týmu i trenérského štábu

Vedoucí Slavia v jednadvacátém ligovém kole přetlačila Slovácko i bez defenzivně laděných Davida Pecha a Eduarda Santose, jimž nevyšel předchozí souboj na teplických Stínadlech a oba nefigurovali ani lavičce náhradníků.

Co se stalo, že bývalí hráči Mladé Boleslavi a Viktorie Plzeň nebyli ani nominovaní? "U Edieho jde o nespokojenost s jeho posledním výkonem. Věděli jsme, že ho potřebovat nebudeme, takže jsme dali přednost například Ondrovi Kričfalušimu. Ten tam nakonec také nešel, kdybychom ale neměli nějaké vysokého hráče, mohli jsme ho použít. Šlo nám hlavně o složení lavičky, věděli jsme, že se nám na dohrání zápasu budou hodit spíše vyšší, soubojoví hráči. David ale s velkou pravděpodobností bude hrát ve středu v poháru proti Vyškovu," avizoval na pozápasové tiskové konferenci Jindřich Trpišovský.

Exkarvinský Brazilec, který hojně chyboval již na podzim, v sobě má velký potenciál, jehož se mu však ve Vršovicích nedaří naplnit. Jak s ním bude realizační tým Slavie pracoval dál?

"Záleží to na něm. Jsme ale tým, který si nemůže dovolit výkyvy. Někdy o tom mluví i hráči, kteří přijdou. Každý zápas tady musíte zvládnout na 100 procent, není prostor pro chyby. Je to stejné, jako když jedete na křižovatku, devatenáctkrát si dáte pozor a na té dvacáté se budete spoléhat na to, že to prostě dobře dopadne," doplnil někdejší vůdce Viktorie Žižkov i Slovanu Liberec.

Když pětadvacetiletý Santos chce, podle Trpišovského je schopen být jedním z nejlepších na hřišti. Problém však je v pravidelnosti a výkyvech. Dosavadních 12 startů v této prvoligové sezoně podle všeho jen tak brzy nerozšíří...

"On ví, že ten zápas nebyl dobrý, musí si prostě zasloužit důvěru týmu i nás. Je otázka, jestli to ještě vůbec dokáže, pak je také otázka, že ostatní hráči můžou hrát tak dobře, že už mu šanci třeba nedají. Musíme všechna utkání zvládat, nemůžeme si dovolit výkony jako v Teplicích. Samozřejmě tam podal dobrý výkon i soupeř, my ale potřebujeme hrát s takovým zaujetím, jako proti Slovácku. Pak si můžeme dovolit některé technické nedostatky ve hře, zápal pro hru ale musí být obrovský. Nejsme zvědaví na to, aby někdo odvedl poloviční práci. Až udělá všechno a my mu budeme moct dát prostor, tak uvidíme," ozřejmil šéf sešívané lavičky.

Slavii už řídí řecký Nor, Sparta to má ráda horké a Plzeň děkuje brankáři Bačkovskému