Newcastle zvažuje nákup osmnáctiletého teenagera za 176 milionů liber

Newcastle zvažuje nákup osmnáctiletého teenagera za 176 milionů liber

Peníze nemění pouze lidi, ale i kluby. Své by o změně z průměrných celků do těch špičkových mohli vyprávět na Stamford Bridge, Etihad Stadium nebo třeba v Parku princů. Nyní podobnou transformací prochází Newcastle United, který díky obrovské finanční podpoře štědrých majitelů může pátrat po posilách ve zcela jiných úrovních, než tomu bylo dřív. Příklad? Tím posledním je vycházející hvězda brazilského Flamenga Matheus Franca, za něhož Straky podle goal.com zvažují nabídnout astronomické odstupné.  

Osmnáctiletý ofenzivní záložník má sice podle transfermarkt.com hodnotu 3,5 milionu liber, ale ve smlouvě má výkupní kaluzoli ve výši 176 milionů liber! Tak moc si ho brazilský celek cení.

To je astronomická suma, která ale podle všeho není pro pokladnu Newcastlu, potažmo pro bohaté majitele ze Saúdské Arábie, neřešitelnou.

Kdyby se anglický celek pro tento obchod rozhodl, získal by sice obrovský talent, ale zároveň by poměrně dost riskoval. V žádném případě by totiž neměl záruku, že Franca svůj potenciál naplní a nebude se za pár let zdarma stěhovat do podprůměrného celku, což je scénář, který byl již mnohokrát v evropských velkoklubech k vidění. Nikdy však v souvislosti s takovou částkou.

I proto by Newcastle podle mnohých udělal lépe, kdyby šel nadále cestou rozumných přestupů, což potvrzuje například pohled na jeho defenzivu.

Franca by byl sice jistě velmi zajímavou akvizicí a hráčem, který by se jednou mohl stát nejlepším na světě, nebo také ne. Kdyby ho Magpies chtěli skutečně získat, mělo by to smysl za výrazně menší peníze.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.