PSG to bez Neymara šlapalo. Dokonce lépe než s ním! Bude to jeho konec?

PSG to bez Neymara šlapalo. Dokonce lépe než s ním! Bude to jeho konec?

Ofenziva Paris Saint-Germain už brzy možná nebude co bývala. Ukazuje se totiž, že bohatý celek dovede hrát více než obstojně i se dvěma hroty, což naposledy odneslo Marseille. Při absenci Neymara se o všechny tři branky PSG při triumfu s čistým kontem postarali Kylian Mbappé (2+1) s Lionelem Messim (1+2). Brazilec tak z ničeho nic není potřeba a všimli si toho i redaktoři goal.com…  

Ačkoli to na trávníku Olympiquu nebylo v podání týmu z Paříže často ideální, stačilo to na tři body. Přesněji řečeno stačili k tomu Kylian Mbappé s Lionelem Messim. Tito dva totiž dokázali zrežírovat důležité vítězství, po kterém PSG na svého nedělního soupeře zvýšilo náskok v tabulce na osm bodů.

Po hodně slabém úvodu se jako první prosadil po Messiho přihrávce Mbappé. Pár minut na to si oba role vyměnili a pětatřicetiletý Argentinec, který v prosinci získal titul mistra světa svým 700. gólem na klubové úrovni rozvlnil síť podruhé. K překonání evropského rekordu Cristiana Ronalda mu tak chybí už jen jedna trefa.

Deset minut po pauze toto duo zaúřadovalo znovu, když Messi parádně našel mladého francouzského kanonýra, který dal 200. gól za PSG a vyrovnal Edinsona Cavaniho coby klubového nejlepšího střelce všech dob.

Paradoxní je, že PSG bylo mnohem nebezpečnější bez Brazilce Neymara. Toho do hry nepustily poškozené vazy v kotníku. Někdejší hráč Barcelony je sice fenomenálním útočníkem, ale často zpomaluje hru. Nedělní večer toho byl jasným důkazem. Mbappé s Messim, který se často po hřišti jen tak poflakoval, aby z ničeho nic vykouzlil geniální přihrávku nebo naplno zabral a dostal se do výborné šance, výborně spolupracovali a těžili z práce trojice záložníků, kteří je podporovali.

Neymar se určitě hodí proti soupeřům, kteří vsadí vše na obranu, ale v duelech, ve kterých nemusí PSG bušit do zavřené defenzivy, je jeho přítomnost spíše na škodu.