Sejk připomněl Poborského a posunul si gólový rekord. Jeho jarní cíl se však gólů ani Jablonce netýká...

Sejk připomněl Poborského a posunul si gólový rekord. Jeho jarní cíl se však gólů ani Jablonce netýká...

Jablonec v posledním ligovém kole jednoznačně předčil Teplice (4:1), s tím, že hned tři branky zaznamenali hráči, kteří nemohli hrát v předchozím kole proti Spartě.

Konkrétně šlo o Matěje Polidara a Václava Sejka, jenž na zasněžené Střelnici udeřil dokonce dvakrát a v aktuálním ligovém ročníku už je na šesti trefách, což je v rámci prvoligové branže jeho osobní rekord.

Byli kmenoví hráči hodně hladoví? "Asi se nekoukáme na to, kdo je ze Sparty a kdo ne. Prostě teď hrajeme všichni tady. To, že jsme na Spartě hrát nemohli, jsou dané podmínky a všichni o nich víme. Takže asi o to víc hladoví jsme byli teď, ale povedlo se to celému týmu a bereme tři body," okomentoval onu situaci dvacetiletý forvard, jehož vyjádření nabídl web fkjablonec.cz.

Zatímco první gól rozvlnil síť hezkou hlavičkou, druhý přišel po efektivním lobu, jimž připomněl legendární branku Karla Poborského z Eura 1996 proti Portugalcům...

"Šel jsem sám na gólmana a viděl jsem, že je venku. Na tomhle hřišti bylo těžký něco vymýšlet okolo brankáře nebo kličku, abych nezakopl. Takže jsem ho prostě dloubnul a padlo to tam," těšilo svěřence Davida Horejše.

Před minulým jarem, kdy hrál kmenový útočník letenského "S" právě za Teplice, si stanovil cíl v podobě tří gólů, což se mu podařilo splnit i překonat. Má nějaký cíl i pro právě probíhající druhou polovinu sezony?

"Abych byl v co nejlepší formě před mistrovstvím Evropy jednadvacítek," připomněl blížící se důležitý turnaj, na němž by měl bojovat po boku Kozáka, Čvančary či Fily. Pakliže je tedy kouč Jan Suchopárek nominuje.

Hráč kola české ligy: Dvougólové hvězdy v čele se Sejkem i další paráda pardubického Janoška