Hráč kola české ligy: Dvougólové hvězdy v čele se Sejkem i další paráda pardubického Janoška

HRÁČ KOLA

Dvacetiletý útočník Václav Sejk dvěma góly a jednou asistencí sestřelil v domácím prostředí Teplice a již překonal svou loňskou bilanci pěti branek právě z působení v Teplicích. Dvěma góly zazářili také Tomáš Čvančara a Peter Olayinka, který si po svém představení se Slováckem taktéž vylepšil osobní maximum. Ve vynikajících výkonech poté pokračuje Dominik Janošek, na jeho přímý kop tentokrát nestačil olomoucký Jakub Trefil.

Václav Sejk (FK Jablonec)

V nevyrovnaných výkonech v jarní části FORTUNA:LIGY pokračuje Jablonec. Po mizerném výkonu na Letné přišlo jasné vítězství proti Teplicím. Díky němu se svěřenci kouče Davida Horejše posunuli na dvanáctou pozici a jsou jen dva body od prostřední tabulky.

Hlavní hvězdou střetnutí se stal teprve dvacetiletý útočník Václav Sejk, který se dvakrát zapsal do střeleckých statistik sám a jednu branku, konkrétně pro Jana Chramostu, dokázal připravit.

První branku obstaral Sejk v deváté minutě hlavičkou po vynikajícím centru Považance. Bývalého útočníka Teplic nezastavila ani vynucená pauza zapříčiněná silnou sněhovou vánicí. Po pauze nejprve přihrál Chramostovi a sedm minut před koncem pěkným lobem za Grigarova záda rozhodl o konečném výsledku 4:1.

„Terén byl těžký, takže u druhé branky bylo složité vymýšlet nějakou kličku. Tak jsem to raději dloubnul," hovořil spokojený útočník. Sejk se v aktuální sezóně dostal už na šest ligových branek a o jednu trefu vylepšil svůj osobní rekord z minulé sezóny, kdy hrál právě za Teplice.