Tři aktivní brankáři s nejvíce vychytanými čistými konty v prvoligovém prostředí?

Tři aktivní brankáři s nejvíce vychytanými čistými konty v prvoligovém prostředí?

Klub ligových brankářů sdružuje gólmany se 100 a více prvoligovými čistými konty, s tím, že momentálně patří do oné společnosti hned třiadvacet jmen včetně Michala Špita, Luďka Mikloška, Ladislava Maiera, Tomáše Poštulky, Matúše Kozáčika, Antonína Kinského, Jaroslava Drobného, Martina Vaniaka, Jaromíra Blažka či Jana Stejskala.

Z dosud aktivních strážců svatyně překonaly bájnou stovku nul tři tváře, konkrétně Jan Laštůvka, Tomáš Vaclík a Tomáš Grigar.

Vůbec nejvíce čistých zápasů zdobí konto soudobé jedničky Baníku Ostrava (157), která je v celkovém pořadí na páté pozici a s trochou štěstí by se mohla ještě v průběhu rozjeté sezony dostat na druhé místo. Bude k tomu potřebovat osm čistých kont. Čtyřicetiletý rodák z Havířova nasbíral nejvíce nul právě v Baníku (74), nicméně na jeho celkové bilanci se podílely i vydařené zápasy v Dněpropetrovsku, Šachtaru Doněck, Bochumi, Karviné a Slavii.

Průběžné druhé místo náleží o sedm let mladšímu Tomáši Vaclíkovi, jenž však aktuálně svou bilanci 117 nul nijak nerozšiřuje, neboť chytá "jen" za druholigový Huddersfield Town. Odchovanec Vítkovic dosáhl na nejvíce čistých kont v Basileji, poté následují Sparta, Sevilla, Olympiakos Pireus a Viktoria Žižkov, s níž se v závěru roku 2011 loučil se dvěma čistými duely.

Pomyslný bronz a celkové dělené sedmnácté místo třímá v rukou čerstvý čtyřicátník Tomáš Grigar, který stále odvádí cenné služby na teplických Stínadlech. Na jeho 109 nul mu stačily pouze dvě štace - Sparta a "skláři", kde je zatím na čísle 98 a je pravděpodobné, že jubilejní stovky dosáhne i výhradně na severu Čech. V nejbližších kolech narazí žlutomodří na Spartu, Zbrojovku, Pardubice, Hradec Králové a Dynamo České Budějovice...

TOP 3 gólmani s nejvíce nulami, kteří ještě hrají:

1. Jan Laštůvka - 157 nul

2. Tomáš Vaclík - 117 nul

3. Tomáš Grigar - 109 nul