Jsem emotivní, ale ne šílený. Poprvé v kariéře se mnou sudí mluvil naprosto nepřijatelně, zlobil se Mourinho

Jsem emotivní, ale ne šílený. Poprvé v kariéře se mnou sudí mluvil naprosto nepřijatelně, zlobil se Mourinho

Trenér AS Řím José Mourinho dostal od disciplinární komise dvouzápasový trest a pokutu 10.000 eur (asi 234 tisíc korun) za vyloučení a nevhodné chování v úterním ligovém duelu na hřišti Cremony. Slavný Portugalec se u postranní čáry dostal do konfliktu se čtvrtým rozhodčím Marcem Serrou, kterého konfrontoval i v šatně po utkání.

"Trest byl udělen za opakované napadání a urážlivé výroky na adresu sudích, ve kterých trenér pokračoval i po udělení červené karty, a za neoprávněný vstup do kabiny rozhodčích," uvedla Serie A v prohlášení.

Šedesátiletý Mourinho dostal třetí červenou kartu v aktuálním ročníku italské ligy krátce po poločasové pauze za stavu 0:1. AS Řím nakonec překvapivě prohrál 1:2 a ztratil v boji o Ligu mistrů, Cremona naopak zvítězila poprvé v sezoně.

"Jsem emotivní, ale ne šílený. Reagoval jsem tak z nějakého důvodu. Poprvé v kariéře se mnou rozhodčí mluvil naprosto nepřijatelným způsobem," citoval Mourinha server BBC. "Čtvrtý rozhodčí bohužel neměl po zápase odvahu zopakovat, co mi řekl. Vypadalo to, že má problémy s pamětí," řekl temperamentní kouč.

Mourinho tak přijde o ligové duely s Juventusem a Sassuolem. "Nebudu se pouštět do toho, že čtvrtý rozhodčí je z Turína a že příště hrajeme s Juventusem. Ale zajímá mě, jestli existuje zvukový záznam a zda se z něj dají vyvodit nějaké důsledky," dodal.

Turínem cloumaly emoce. Pogba navlékl poprvé od svého loňského letního návratu dres Juventusu