Další změna trenéra na Stamford Bridge? Potter zatím neobstál a od vedení dostal poslední šanci

Další změna trenéra na Stamford Bridge? Potter zatím neobstál a od vedení dostal poslední šanci

Londýnská Chelsea nezažívá úspěšnou sezónu, která nahrává do karet variantě, že okusí absenci v pohárové Evropě. Po masivních investicích do kádru je to velké zklamání, které jako první odnese nejspíše kouč Graham Potter. Ten dostal od vedení poslední šanci a ve vzduchu nad Stamford Bridge se vznáší jeho odvolání.

Nůž na krku je výstižné přirovnání, neboť nadcházející dva zápasy rozhodnou o jeho setrvání v Chelsea. Potter musí uspět na domácí frontě proti Leedsu a v odvetě Ligy mistrů proti Borussii Dortmund, jinak se ocitne na volné noze.

Podle portálu Football Insider je znám již i možný nástupce na jeho místo. Londýnský gigant projevil zájem o italského kouče ve službách Brightonu Roberta de Zerbiho. Jednalo by se již o druhé loupení na této adrese, protože i Potter přišel na Stamford Bridge právě odtud.

Prioritou Chelsea je ve zbytku sezóny napravit, co se jen dá. Aktuální ztráta na příčky zaručující účast v pohárové Evropě jsou deset bodů, což není nedosažitelná meta, taktéž otočit nepříznivý stav proti Dortmundu. Jisté ale je, že současná Chelsea je kolosem zvučných jmen, který nešlape a chce to celou řadu změn, nejen personálních.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.