Jílek mi dal hodně, i díky němu jsem se dostal tam, kde jsem, vyzdvihuje svého staronového šéfa Pospíšil

Jílek mi dal hodně, i díky němu jsem se dostal tam, kde jsem, vyzdvihuje svého staronového šéfa Pospíšil
OBSAHUJE VIDEO

Kreativní záložník Martin Pospíšil už je opět součástí Sigmy Olomouc, které chyběl téměř devět let. Do FORTUNA:LIGY se vrátil po pěti a půl letech, které strávil ve službách polské Jagiellonie Bialystok.

"Českou ligu jsem pravidelně sledoval. Hlavně zápasy Sigmy. Myslím si, že nějaký přehled mám. Do neznámého prostředí nejdu," ubezpečil v interview pro web sigmafotbal.cz špílmachr, který si dle svých slov neuměl představit, že by se vrátil do Česka a hrál za jiný klub, než právě hanáckou značku z Androva stadionu.

Trojnásobný reprezentant země patří mezi pamětníky, kteří v Olomouci v roce 2012 pamatují ovládnutí domácího poháru i superpoháru, který se zrodil ještě pod vedením Petra Uličného. "Na tento úspěch bych rád navázal. Chtěl bych se Sigmou znovu zažít něco podobného," ozřejmil Pospíšil, jehož spoluhráčem byl i tehdy Jan Navrátil, jenž se vrátil na Hanou loni v létě ze Slovácka.

Další známou tváří je pro něj Ondřej Zmrzlý, který se stejně jako on pochází z nedalekých Bělkovic. "Pamatuji si jej jako malého kluka. Ačkoliv byl o několik let mladší, než my, byl hodně šikovný a hrával s námi fotbal. Jsem šťastný, že začal naplňovat svůj potenciál," pochválil svého kolegu.

Pakliže mu dá trenérský štáb zelenou, je schopen nastoupit již ve dvaadvacátém ligovém kole s Viktorií Plzeň, kterou svého času prošel také. "Jsem připraven hned naskočit. V Polsku jsem od začátku zimní přípravy, tedy celé dva měsíce, trénoval. Jsem nachystaný do toho okamžitě naskočit," ozřejmil.

Záležet bude i na názoru Václava Jílka, který jej v olomouckém prostředí vedl i před jeho odchodem. "Dal mi hodně. I díky němu jsem se dostal tam, kde jsem. Těším se, že naši spolupráci zase obnovíme. Snad z toho bude těžit celá Sigma a budeme mít dobré výsledky," zakončil jednatřicetiletý fotbalista.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.