Teplice hlásí návrat zraněného Roberta Jukla do boje o záchranu. Zasáhnout do hry může už na Letné

Teplice hlásí návrat zraněného Roberta Jukla do boje o záchranu. Zasáhnout do hry může už na Letné

Teplice vyhlíží přes náročným utkání na Spartě návrat zraněného Roberta Jukla. Odchovanec královéhradeckého fotbalu léčí zraněný kotník od lednového přátelského zápasu proti Rapidu Vídeň. Poslední ligový zápas pouze přihlížel z lavičky náhradníku vysoké porážce 4:1 proti Jablonci. Jukl pro web FK Teplice uvedl, že se na další zápas cítí být zcela připraven.

Pět zápasů, jediný bod, skóre 3:14. FK Teplice vstup do jara vůbec nevyšel. V tabulce aktuálně drží 14. místo s dvoubodovým náskokem na trenérem Kováčem probuzené Pardubice a tříbodovým na zkušenými hráči oplývající Zlín. V příštím zápase cestují do Prahy, kde se utkají s týmem, který o skóre vede jarní část tabulky - Spartou. Skláře taktéž na jaře sužují zranění a disciplinární tresty. Světlo na konci tunelu by mohl představovat návrat nejlepšího asistenta týmu, Roberta Jukla, po zranění kotníku.

Právě s Juklem včera vyšel rozhovor pro klubový web FK Teplice. Své zranění uvádí na pravou míru jako natržené vazy v kotníku a dodává: "Takhle vážné zranění jsem měl poprvé. Já nikdy s kotníkem problémy neměl, vazy jsem měl dobré. Docela se to táhlo, ale dalo se to zvládnout." Jukl nakonec musel vynechat pět ligových kol. V rozhovoru se rozpovídal o pozitivních i negativních aspektech vynucené pauzy: "Mohl jsem chodit jen do posilky, nešlo dělat nic jiného. Z toho vršku se pak dá čerpat do konce sezony, když se to dobře naposiluje. Ale je celkem otravné, když člověk nemůže nic jiného. Pak už mě posilka tolik nebavila, i když jsem věděl, že to musím absolvovat. Už jsem prostě chtěl být s týmem, s míčem."

Teplický záložník přiznává, že současná situace Sklářů je nelehká, ale vybízí před náročným koncem sezóny k boji: "Liga do Teplic patří, má tu velkou tradici. Potřebujeme každý bod, tomu musíme vše podřídit a na hřišti bojovat ze všech sil, aby se to dařilo." 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.