Zůstane probuzený Kuchta ve Spartě? Je na to brzy, v debatách o změně kádru nejsme tolik konkrétní, prozradil Priske

Zůstane probuzený Kuchta ve Spartě? Je na to brzy, v debatách o změně kádru nejsme tolik konkrétní, prozradil Priske

Trenér Sparty Brian Priske se po vítězném zápase s Teplicemi rozpovídal o důležitosti šíři kádru, konkurenceschopnosti se Slavií a Plzní. Došlo také na okomentování setrvání útočníka Jana Kuchty.

Sparta měla před zápasem s Teplicemi v nohách náročné středeční čtvrtfinálové pohárové utkání s Libercem, kde zvítězila až na penalty. I proto Priske oceňuje kvalitní šíři kádru. „Myslím si, že máme opravdu silnou soupisku a před každým utkáním není volba základní jedenáctky vůbec lehká. Konkurenční prostředí, je nesmírně důležité. Nejedná se o dva nebo tři hráče, ale o každý post. V každém tréninku, tak všichni bojují o své místo a mají mezi sebou zdravou rivalitu, což je správné. Každý hráč zná svou roli a musí udržet stoprocentní koncentraci, aby byl v jakékoliv situaci připravený. Mám radost, že si mohu vybírat,“ pronesl sparťanský trenér pro klubovou televizi na webu sparta.cz.

Gólově se konečně daří i Janu Kuchtovi, nicméně trvalý přestup ještě není vyřešen. Kuchta je ve Spartě na hostování z Lokomotivu Moskva. „Na tohle je zatím příliš brzy. Samozřejmě s Tomášem Rosickým hovoříme každý den, ale v debatách, které se týkají podoby kádru v létě, ještě nejsme natolik konkrétní,“ nechtěl víc prozradit dánský trenér.

Spartě se start do jarní části povedl a už má na dostřel Plzeň i Slavii. „Samozřejmě týmy nad námi sleduji, ale moje hlavní zaměření je náš klub a naši hráči. Jak už jsem vám ostatně řekl před začátkem jarní části, naším cílem je vyhrávat. Vím, že máme kvalitní tým a máme na to, abychom byli lepší než naši soupeři. Záleží jen na nás, jestli po posledním kole budeme tam, kde být chceme,“ dodal na webu sparta.cz Priske.