Veselý po zlomení rekordu: Liberec byl po prvním poločasu v křeči, zápas jsme měli pod kontrolou

Veselý po zlomení rekordu: Liberec byl po prvním poločasu v křeči, zápas jsme měli pod kontrolou
OBSAHUJE OHLASY

Na stadionu U Nisy se v rámci 22. kola české nejvyšší soutěže představili Bohemians 1905, kteří zlomili prokletí libereckého stadionu a dokázali tam poprvé v historii vyhrát. Podle slov trenéra „Klokanů“ se vítezství 3:1 vůbec nerodilo lehce.

Bohemians se v prvním poločase dostali do vedení, když se v 16. minutě na hraně ofsajdu prosadil Drchal. Gól do šatny pak stihl ještě zaznamenat Matoušek. „Vítězství se rodilo těžce. Po naší úvodní akci byl lepší Liberec, který měl územní převahu. Nedařilo se nám domácím hráčům brát míč a ani v presinku jsme nebyli úspěšní. Dokázali jsme ovšem Liberec zmrazit prvním gólem. Zvládli jsme hru vyrovnat a pomoci si i druhým gólem,“ uvedl na klubovém webu bohemians.cz trenér Jaroslav Veselý.

Matouškův gól do šatny rozdal karty do druhého poločasu. „Domácí změnili rozestavení, ale byli už v křeči. Inkasovali jsme ze standardní situace. Chvilku to vypadalo tak, že by gól mohl zápas zdramatizovat. Můj pocit je takový, že jsme druhý poločas měli relativně pod kontrolou. Na držení míče bude asi lepší Liberec, ovšem vyložených šancí jsme měli víc asi my. Výhry si hodně cením, protože tabulka se láme a povedlo se nám udržet tohoto soupeře pod námi,“ poznamenal trenér „Klokanů“.

Bohemians výhrou potvrdili, že se s nimi po dobrém podzimu musí počítat i na jaře. Po 22. kole jim patří 5. pozice se ziskem 32 bodů. Liberec je devátý s 26 body.