Priske velebí Sørensena: S jeho přínosem jsme moc spokojení. V mnoha aspektech ukazuje vysoký standard, spoluhráči jej mají rádi

Priske velebí Sørensena: S jeho přínosem jsme moc spokojení. V mnoha aspektech ukazuje vysoký standard, spoluhráči jej mají rádi

Byť dorazil Asger Sørensen do Sparty "pouze" z druhé bundesligy a jeho předešlým zaměstnavatelem byl aktuálně třináctý tým tamního prostředí 1. FC Norimberk, ve FORTUNA:LIZE zapadl velmi dobře.

K tomuto datu již nasbíral za letenské "S" hned čtyřiadvacet soutěžních startů, s tím, že v nejvyšší tuzemské soutěži absentoval jen jednou.

Navíc zdobí jeho konto i čtyři branky, což je na středního obránce více než solidní bilance a jeho prvoligový rekord.

To, jakým způsobem bývalý hráč Midtjyllandu, Lieferingu, Salzburgu i Regensburgu na hřišti dominuje, lehce překvapuje i muže, který ho do české metropole přivedl, a sice Briana Priskeho.

"Obecně řečeno jsme velmi spokojení s jeho přínosem. Asgi v mnoha aspektech hry ukazuje vysoký standard, spoluhráči jej mají rádi, má dobrý charakter a je to velmi velký profesionál. Jsme rádi, že je tu s námi a náš tým je s ním silnější," chválil svého šestadvacetiletého krajana dánský odborník.

Sørensen, jehož tržní cena se podle transfermarkt.com atakuje 40 milionů korun, bude v základní sestavě dlouho neporaženého třetího mužstva tabulky i za pár dní v Ostravě.

Holeš o situaci na čele: Bude to boj až do konce, napoví zápasy, které budeme hrát mezi sebou

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.