Že by to Gning udělal Jarošíkovi schválně? Bylo to hloupé a měl by slíznout tučnou pokutu, myslí si expert

Že by to Gning udělal Jarošíkovi schválně? Bylo to hloupé a měl by slíznout tučnou pokutu, myslí si expert

Stoprocentně už jste to zaregistrovali. Vedení Teplic, které v jarní části až na jednu remízu se Slavií všechno prohrály, odvolalo z funkce Jiřího Jarošíka, jehož nahradil Zdeňko Frťala, jenž v severočeském prostředí dosud působil u mládeže.

Poslední kapka pro management padla v rámci vysoké prohry na Letné se Spartou. Expert David Bičík, jenž dlouhá léta hájil právě tři tyče letenského "S", tomu moc nerozumí...

"Odvolávat někoho bezprostředně po utkání je hodně necitlivé, lepší je nechat vychladnout hlavy a sednout si na to druhý den. A jestli Jirka, který udělal pro Teplice za své roční působení hodně práce, dostal za úkol bodovat na Spartě, která je nyní rozjetá, tak už to měli připravené předem, to mi těžko někdo vymluví. Přesto se mohlo počkat," napsal ve svém blogu pro portál aktualne.cz dvojnásobný mistr Česka z let 2005 a 2012.

"Sklářům" na Spartě příliš nepomohlo ani vyloučení útočníka Abdalaha Gninga, který se po zbytečné provokaci hlavního sudího poroučel z trávníku již po pětatřiceti minutách. Někdejší strážce svatyně Plzně, Slovanu Bratislava, Liberce i Mersinu by mu napařil pořádnou pokutu, protože to bylo zcela zbytečné.

"Vůbec nechápu, co udělal teplický senegalský útočník Abdallah Gning. Dovedu se vžít do jeho rozpoložení: plná Letná, chce se ukázat. Útočný faul a žlutá karta, to beru. Ale co potom! Rozčilovat se, provokovat rozhodčího, tleskat mu? Hodně oslabil mužstvo, vlastně ho poslal do bezvýchodné situace. Někdo spekuluje, že to snad udělal Jirkovi Jarošíkovi schválně. To si nemyslím, ale bylo to hodně hloupé. Měl by slíznout pořádně tučnou pokutu," doplnil Bičík.

Čtyřiadvacetiletý Senegalec, který se v této sezoně FORTUNA:LIGY střelecky prosadil hned sedmkrát, tak kvůli karetnímu trestu přijde o premiéru nového trenéra áčka, k níž dojde na Stínadlech už 12. března v rámci důležitého střetu s lépe postavenou Zbrojovkou.

HRÁČ KOLA ČESKÉ LIGY: MATOUŠEK VYŘÍDIL „SVŮJ“ LIBEREC, CHRAMOSTA DALŠÍM DESETIGÓLOVÝM STŘELCEM