Na Nitu řvali, že je cikán. Nás se Spartou uráželi kamkoliv jsme přijeli. A pak se s námi chtěli vyfotit, glosuje Bičík

Na Nitu řvali, že je cikán. Nás se Spartou uráželi kamkoliv jsme přijeli. A pak se s námi chtěli vyfotit, glosuje Bičík

Rumunský strážce svatyně v pardubických službách Florin Nita sice vychytal během šesti jarních zápasů pouze jedno čisté konto, nicméně to, že je oporou východočeského celku, jenž pozvolna stoupá tabulkou, mu upřít nelze.

V rámci posledního ligového klání s Baníkem si na pětatřicetiletého konkurentea Viktora Budinského a Jakuba Markoviče zasedli ostravští fanoušci, čehož si v rámci svého komentáře pro aktualne.cz všiml i David Bičík.

"Ostravští fanoušci uráželi rumunského brankáře Florina Nitu, který chytá za Pardubice, že je cikán. Ani nevím, jestli jim úplně rozuměl, jen jasně poznal, že na něj něco řvou a není to nic lichotivého," pronesl exsparťan.

Nita se však pokřiky z tribun nenechal nijak rozhodit. "Něčím takovým se nesmí nechat brankář - ani nikdo jiný na hřišti, český hráč či cizinec - rozhodit. Musí se soustředit jen na svůj výkon, jinak ve velkém fotbale neobstojí," informoval bývalý gólman, který si zachytal také v Turecku či na Slovensku.

Sám toho v minulosti také vyslechl nemálo, protože jestli je v tuzemském prostředí něco zaručeným magnetem na emoce, pak je to Sparta či Slavia. "Vzpomínám si, že na nás ve Spartě řvali a uráželi nás kdekoli, kam jsme přijeli. A po zápase se s námi chtěli vyfotit," poukázal na kouzelný paradox Bičík.

Hráč kola české ligy: Matoušek vyřídil „svůj“ Liberec, Chramosta dalším desetigólovým střelcem