Neymarovo zranění je pro PSG darem z nebes! Proč?

Neymarovo zranění je pro PSG darem z nebes! Proč?

Zůstane, nebo odejde? Tato otázka je v souvislosti s útočníkem Paris Saint-Germain Neymarem často na pořadu dne. Brazilský reprezentant si nyní bude muset kvůli vážném zranění dát na několik měsíců pohov, což jeho pozici v týmu moc neposílí. Vedení klubu sice podle goal.com hodlá v létě zvažovat případné nabídky, sám hráč ovšem o odchodu z Parku princů neuvažuje. I tak je ovšem jeho zranění pro PSG, a hlavně pro trenéra Christopha Galtiera, darem z nebes. Proč? 

Jedenatřicetiletý forvard se v Paříži usadil a rád by stávající kontrakt dodržel. Jeho přáním je vrátit se silnější poté, co ho na čtyři měsíce vyřadilo zranění kotníku.

Vedení bohatého celku má ovšem jiné plány a nebránilo by se jeho letnímu odchodu. Spekulace o konci Neymara v kádru PSG začaly sílit po MS 2022, kdy se na trávníku prezentoval značně nevyrovnanými výkony.

Na problémy si údajně zadělal i mimo hřiště, když měl po prohře s Monakem udeřit spoluhráče Vitinhu a Huga Ekitikeho a pustit se do slovní přestřelky se sportovním poradcem Luisem Camposem. Právě ten by se odchodu někdejší opory Barcelony již v tomto roce nebránil.

Z toho paradoxně může nejvíce vytěžit trenér Christophe Galtier, protože nemusí řešit, jestli Neymara postaví, nebo ne. Je jasné, že toto rozhodnutí se v případě posily za 222 milionů eur nedělá snadno.

Podle Christopha Dugarryho neměl být Neymar v základu už před svým zraněním a jeho absence bude mít na výkony PSG pouze pozitivní vliv. Někdejší francouzský reprezentant si rýpl do Galtiera, že neměl odvahu nechat jedenatřicetiletého Neymara na lavičce, ačkoli by to bylo ku prospěchu klubu.

„Myslím, že tento tým je mnohem vyváženější se dvěma útočníky. Pro Galtiera je to obrovská šance a štěstí, že se Neymar zranil,“ prozradil Dugarry.