Kam s volným Jarošíkem? V minulosti ukázal, že mu nesmrdí ani práce v nižších soutěžích, třeba v druhé lize...

Kam s volným Jarošíkem? V minulosti ukázal, že mu nesmrdí ani práce v nižších soutěžích, třeba v druhé lize...

Když nebudeme počítat asistentské anabáze v Liberci a Ružomberoku, na nichž pomáhal Davidu Holoubkovi, za necelé tři roky už Jiří Jarošík zažil hned čtyři trenérské štace coby hlavní trenér.

Zatímco v Ústí nad Labem i Prostějově skončil pětačtyřicetiletý stratég kvůli atraktivnějším nabídkám z nejvyšší soutěže, ve slovinském NK Cejle i Teplicích byl odvolán kvůli špatným výsledkům a nepřesvědčivému hernímu projevu.

Na Stínadlech každopádně prožil nejdelší misi trenérské kariéry a "skláře" vedl necelých osmnáct měsíců, což je doba, které se v rámci předchozích štací ani nepřiblížil.

A kam by mohly vést další kroky exreprezentanta, jehož hráčská kariéra zavála i do Chelsea, Celtiku Glasgow či Realu Zaragoza? Expert Jan Rajnoch se domnívá, že by mu mohla slušet opět F:NL...

"Jirka ukázal v minulosti, že mu nesmrdí ani práce v nižších soutěžích, třeba v druhé lize. Přeju mu, aby si trošku odpočinul, protože přeci jenom to angažmá v lize, ve kterém se navíc nedaří, je náročný, hlavně psychicky. A aby zase šel pracovat tam, kde mu to bude dávat smysl, myslím, že má spoustu zkušeností, které může mladým klukům předávat," napsal serverem sport.cz citovaný odborník, který je trenérsky angažován ve strukturách Motorletu Praha.

První muž Teplic se opřel do Bosáka a spol.: Šíříte absolutní nesmysly, nehledejme za vším podlost a podrazy

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.