Budínského tipy? Titul získá Slavia, přímým sestupujícím bude Zlín a baráž si zahrají Teplice s Budějovicemi

Budínského tipy? Titul získá Slavia, přímým sestupujícím bude Zlín a baráž si zahrají Teplice s Budějovicemi

Karviná si v úvodním jarním kole poradila s vedoucí Příbramí, jíž se přiblížila na rozdíl tří bodů a zařadila se tak mezi velké favority na přímý postup do FORTUNA:LIGY. V její prospěch hraje jak zkušený kádr, tak připravené zázemí, které by nemělo problém ani s vysokými nároky elitní soutěže.

U důležitého skalpu lídra a čtvrté výhry v řadě byl i zkušený třicetiletý záložník Lukáš Budínský. Koho řadí mezi další favority na postup a barážová místa?

"Myslím, že na to budu moct odpovědět tak po třech kolech. Teď opravdu nevím, koho spolu s námi bych zařadil mezi spolufavority – ale třeba Líšeň, tu určitě," zmínil druhý tým tabulky, která má jen o něco horší skóre než Příbram.

A jak vidí boje o titul a o baráž v první lize, kam by se rád vrátil? "Je to strašně těžké takhle tipovat. Navíc nejvyšší soutěž je také extrémně vyrovnaná. Ale dobře – titul získá Slavia, přímým sestupujícím bude Zlín a baráž si zahrají Teplice s Budějovicemi. Každopádně to bude ve všech směrech ohromně napínavé a zajímavé," doplnil na stránkách mfkkarvina.cz bývalý hráč Bohemians Praha 1905 či Mladé Boleslavi.

Ten mimochodem stále patří Baníku Ostrava, který má na jaře dost problémů a protože nezvítězil již čtyřikrát v řadě, už se nalézá v poslední skupině o sestup. "Snad neskončí v té skupině o záchranu. Ale je to fakt těžké. Když třikrát za sebou vyhraje, tak je zpátky ve hře i o první šestku. Rozdíly opravdu nejsou velké. Avšak díval jsem se na jejich los a přijde mi jako těžší. Baník má bohužel hodně ztrát doma, na začátku podzimu před odchodem do Karviné jsem u toho vlastně byl. Kádr mají kvalitní, ale už jde pomalu do tuhého," zakončil na adresu družiny Pavla Hapala.

Nejhorší je, když má trenér k ruce asistenta, který jen kýve hlavou, hlásí nový kouč Žižkova Horňák