Nejhorší je, když má trenér k ruce asistenta, který jen kýve hlavou, hlásí nový kouč Žižkova Horňák

Nejhorší je, když má trenér k ruce asistenta, který jen kýve hlavou, hlásí nový kouč Žižkova Horňák

Svou soutěžní premiéru ve Viktorii Žižkov Michal Horňák zvládl. Lídr ČFL si na domácí půdě bez větších problémů poradil s Přepeřemi (3:0) a v neděli do Hradce Králové proto bude moci cestovat v dobré náladě.

Součástí žižkovského dění už je dvaapadesátiletý vicemistr Evropy z roku 1996 zhruba měsíc. Nabídka mu přistála na stůl zhruba měsíc po jeho konci na Spartě a moc ho potěšila...

"Navíc tu byla možnost spolupracovat s Vaškem Kotalem, se kterým jsem se znal z Letné. To pro mě byla garance kvality," informoval na webu fkvz.cz šéf Voltra, Petráně, Švengera a spol.

Kromě supervizora Kotala jsou součástí trenérského štábu i dva nováčci. "Vašek Winter i Vojta Šandera jsou super kluci, mají blízko k týmu, jsou oba mladší než já. Můžou mi ukázat jiný pohled, než mám já a to je moc dobře. Pak můžeme polemizovat, diskutovat a to je jen ku prospěchu věci. Nejhorší je, když má trenér k ruce asistenta, který jen kýve hlavou," připomněl odborník.

V zimní přestávce přišla do ambiciózní Viktorie pouze jedna jediná posila. Nemyslel na více akvizic? "Přišel útočník Sow a věřím, že nám do ofenzivy pomůže. Řešíme už jen jedno jméno, ale tým vede o devět bodů, myslím, že zabudovávat další hráče není třeba. Manšaft má svoji kvalitu, s tímto kádrem chceme soutěž vyhrát a postoupit do druhé ligy," nastínil nejbližší plány tradičního klubu.

Žižkov by měl dokráčet za postupem se třemi obránci. "Za nás jsme původně hrávali s variantou jednoho stopera a dvou předstoperů. Až potom se přešlo na čtyřku s klasickými beky. Ale já vždy preferuji hrát v rozestavění, na které mám nejvhodnější hráče. Vyzkoušeli jsme si obě varianty a myslím, že hra na tři obránce nám celkem svědčí," ozřejmil Horňák, který ještě před pár lety sám hrával za Mnichovice.

Jaké bude mít ve třetí městské části metropole osobní cíle? Cestu až do FORTUNA:LIGY zatím nezmínil. "Chtěl bych hráče, které trénuju, neustále posouvat. Vymáčknout z nich vše, co v nich je. Aby sám hráč poznal, na co má a chtěl na sobě pracovat. Aby se od nás dostal postupně do ligy, do zahraničí, do reprezentace. Rád bych, aby si hráči sáhli na takový ten pomyslný vrchol své výkonosti, abych je dokázal posunout," zakončil.

Nejlepší kanonýry ČFL mají Velvary a rezerva Bohemians. Favoritem na střeleckou korunu ale zůstává Voltr