Teď se budu snažit s PSG vyhrát ligový titul. Pak ať lidé hodnotí, jestli to byla neúspěšná sezona, říká Galtier

OBSAHUJE OHLASY

Trenér Bayernu Mnichov Julian Nagelsmann po výhře v osmifinálové odvetě Ligy mistrů nad Paris St. Germain (2:0) chválil především defenzivní práci svého týmu. Bavorský velkoklub ve dvojzápase neinkasoval a navázal na triumf 1:0 z úvodního duelu. Trenér PSG Christophe Galtier naopak litoval, že kvůli absencím se nemohl jeho tým postavit Bayernu v plné síle.

"Rozdíl byl ve stavu obou kádrů. My měli v obou utkáních citelné absence, zdaleka jsme nemohli nasadit to nejlepší. I dnes jsme museli udělat dvě vynucené změny na stoperu, to nás hodně oslabilo," uvedl Galtier na tiskové konferenci.

Francouzský kouč se musel v utkání obejít bez kanonýra Neymara a obránce Kimpembeho. Ještě v první půli navíc musel odstoupit kapitán Marquinhos a hned v poločasové pauze vystřídal i jeho náhradník Mukiele. Druhou půli tak dohrál na stoperu sedmnáctiletý Bitshiabu. Po změně stran už Pařížané nebyli nebezpeční.

"Neudrželi jsme výkon z úvodního dějství, ve kterém jsme hráli dobře a měli dvě velké šance. Tu největší Vitinha," připomněl Galtier nedůrazné zakončení portugalského záložníka do odkryté brány, které na poslední chvíli vykopl do bezpečí domácí stoper De Ligt. "Bohužel jsme neotevřeli skóre a naopak jsme inkasovali hloupý gól," litoval někdejší kouč Saint-Étienne, Lille nebo Nice.

Souboj úřadujících šampionů svých zemí rozhodl v 61. minutě bývalý hráč Pařížanů Eric Maxim Choupo-Moting, jenž využil soupeřovy chyby v rozehrávce a následné Goretzkovy přihrávky před prázdnou bránu. Pojistku přidal v závěru střídající Serge Gnabry.

Podle Nagelsmanna byl klíč k úspěchu ve výborné defenzivě, která uhlídala hvězdy PSG Messiho s Mbappém. "Stanišič, De Ligt a Upamecano předvedli prvotřídní výkony," vyjmenoval pětatřicetiletý kouč klíčové hráče. "Měli jsme kvalitu, druhý poločas byl výborný. I nyní jsme vyhráli zaslouženě," přidal.

Bayern postoupil mezi nejlepších osm týmů soutěže počtvrté v řadě a v jedenáctém z posledních 12 ročníků. V této sezoně LM vyhrál i osmý zápas a posedmé neinkasoval, jediné dvě branky mu dala Plzeň. "Jestli budeme hrát takhle, budeme těžko k poražení. O všem ale rozhodne až závěr sezony. Věřím, že i tahle výhra nám dodá další sebevědomí," řekl Nagelsmann, jehož tým je v domácí soutěži první jen o skóre před Dortmundem.

Také PSG vede ligu, vysněného triumfu v Lize mistrů se ale znovu nedočká. Pařížané navíc poprvé v historii neudrželi během jednoho ročníku milionářské soutěže čisté konto, inkasovali ve všech osmi duelech. Vzhledem k nepřesvědčivým výkonům je tak Galtierova budoucnost u týmu nadále nejistá.

"To záleží na vedení. Samozřejmě jsme zklamaní z vypadnutí, ale já dám veškerou energii do zbytku sezony a budu se snažit s PSG vyhrát ligový titul. Pak ať lidé hodnotí, jestli to byla neúspěšná sezona," dodal Galtier.

Fulhamem to v Anglii skončit nemuselo a Gecova chtěl i Sheffield Wednesday. Jeho partnerka ale nechtěla na vesnici