Ve dvou se to lépe pálí. TOP 5 aktuálně nejefektivnějších klubových dvojic v Evropě

Ve dvou se to lépe pálí. TOP 5 aktuálně nejefektivnějších klubových dvojic v Evropě

Mít ve svém kádru efektivního střelce přináší nespornou výhodu, ale mít v útoku rovnou dva schopné zakončovatele neodmítne nikdo. Podívejme se skrze statistická data serveru transfermarkt.com na dvojice, kterým to aktuálně v Evropě nejlépe pálí.

5) Embolo/Ben Yedder - 34 (AS Monaco FC)

Knížecí klub působící v Ligue 1 si rozhodě nemůže stěžovat na produktivitu svých ofenzivních tváří. Dvojice Breel Embolo a Wissam Ben Yedder se zapříčinila již o 34 přesných zásahů v této sezóně. První jmenovaný jich má na svém kontě 14, druhý dokonce 20.

4) Mário/Ramos - 35 (Benfica Lisabon)

Střelecky se daří také Benfice Lisabon. Účastník portugalské nejvyšší soutěže a pravidelný účastník Ligy mistrů se aktuálně může spolehnout na Gonçala Ramose a Joãa Mária. Mladíci mají na svém kontě již 35 přesných zásahů a není proto žádným překvapením, že v létě mají být na přestupovém trhu žádaným zbožím.

3) Valencia/Batshuayi 38 (Fenerbahçe SK)

Turecký kolos sídlící v Istanbulu má také svou ofenzivní kvalitu a dvojici Michy Batshuayi a Enner Valencia to spolu ladí na výbornou. Dokládá to již 38 vstřelených gólů, které si zmíněné duo mezi sebe nerozdělilo rovnoměrně. Produktivnější je zatím Enner Valenci s pětadvaceti přesnými zásahy, Batshuayi se může pochlubit třinácti góly.

2) Haaland/Foden 42 (Manchester City FC)

V tomto případě se sice také bavíme o útočné dvojici, ale je zde zcela patrné, kdo je hlavním gólostrojem. Anglický reprezentant Phil Foden v barvách Manchesteru City vygeneroval v této sezóně 10 branek, ale stojí ve stínu norského klenotu Erlinga Haalanda. Ten je nezastavitelný a jeho 32 přesných zásahů nemá konkurenci.

1) Mbappé/Messi 42 (Paris Saint-Germain FC)

Efektivní dvojicí se může pochlubit také PSG, které však aktuálně vykazuje zklamání po vyřazení z Ligy mistrů Bayernem Mnichov. Hlavním palebným motorem v Parku Princů je francouzský útočník Kylian Mbappé s 25 góly, následuje jej Messi se 17 přesnými zásahy. Obě jména jsou hojně skloňovaná ale i na přestupovém trhu, neboť stále nemají vyřešenou svou budoucnost.