Chceme získat obě trofeje, říká sportovní manažer A týmu Sparty Sivok

Chceme získat obě trofeje, říká sportovní manažer A týmu Sparty Sivok
ROZHOVOR

Sparta Praha dobyla nejvíce mistrovských titulů (33), naposledy se však radovala v ročníku 2013/2014. Získala i nejvíce domácích pohárových vítězství (15), poslední jásot se však váže k roku 2020. Teď má políčeno na obě trofeje. Od vedoucí Slavie ji v lize dělí dva body, v semifinále MOL Cupu doma přivítá České Budějovice. „Chceme vyhrát oboje,“ říká sportovní manažer A týmu Tomáš Sivok. 

Honíte dva zajíce. Nehrozí, že vám utečou oba?

Máme tak široký kádr, že si na to můžeme troufnout. V poháru zbývají už jen dva zápasy, to není tolik, když se hraje evropská soutěž, naskakuje jich daleko více a je to mnohem náročnější. 

Věříte, že Sparta po devíti letech získá titul? 

Nechtěl bych o něm moc mluvit, favoritem je pořád Slavia. Za ty roky sestavila výborné mužstvo. Pak je tu Plzeň, která ho obhajuje. Po podzimu byla naše ztráta docela velká, teď jsme se přiblížili, ale pořád je to otevřené. 

Byl jste přítomen losu, který určil semifinalisty MOL Cupu. Jste s ním spokojen?

My jsme se chtěli především vyhnout Slavii a pak hrát doma. Mám radost, že se to podařilo, těch pohárových zápasů venku bylo strašně moc. Venku jsou vždycky složitější, teď budeme mít podporu našich fanoušků.

Přivítáte České Budějovice, kde jste fotbalově vyrůstal a končil i aktivní kariéru. Nejste trochu rozpolcený?

Samozřejmě je to pro mě speciální zápas, k Budějicím mě váže spousta krásných vzpomínek. Vím ovšem, že to bude těžké, Budějice doma porazili Slavii. Proto k němu přistoupíme s velkým respektem. Chceme vyhrát a postoupit.  

Foto: AC Sparta Praha

Pro Spartu jsou evropské poháry každoroční záležitostí, pro jihočeský klub by šlo ovšem o historickou premiéru. Byla by to bomba? 

Byla, ale doufám, že to aspoň o rok odloží. Přál bych jim to, ale my chceme trofej vyhrát. Sparta je bez nějaké už několik let, teď chceme obě. Raději ovšem ten mistrovský titul.

Se Spartou jste vyhrál domácí pohár třikrát, s tureckým Beşiktaşem Istanbul dvakrát. Kde to byl větší hukot? 

Určitě v Turecku, ale i doma to bylo krásné. Mě hlavně těší, že tato soutěž získává u nás konečně na vážnosti, vede z ní o dost lehčí cesta do evropské soutěže. 

Mužstvo teď jede, dánský trenér Brian Priske si chválí stoperskou dvojici, zejména svého krajana Asgera Sørensena. Máte na jeho výkonech jako bývalý obránce reprezentace osobní zásluhu? 

Moje zásluha to určitě není. Spíše takhle: každý z klubu na výsledcích má nějaký podíl, ale tohle je především práce trenérů. Já se snažím poradit, když to jde. Ale opakuju, není to ani zásluha jednotlivce, ale práce všech. Snažíme se jít nějakým směrem, držíme za jeden provaz. Jestli se to podařilo, řekneme si za dva měsíce. 

Fulhamem to v Anglii skončit nemuselo a Gecova chtěl i Sheffield Wednesday. Jeho partnerka ale nechtěla na vesnici

Foto: AC Sparta Praha