Byli jsme zabrždění, kritizoval Trpišovský první půli. Proč poslal Holeše na stopera?

Byli jsme zabrždění, kritizoval Trpišovský první půli. Proč poslal Holeše na stopera?

Už se zdálo, že Slavia tentokrát nenaváže na skvělou domácí bilanci proti Plzni a propadne se v tabulce na třetí místo. Ve druhém poločase sobotního šlágru 23. kola ale slávisté zabrali, skóre otočil a nakonec vyhráli 2:1.

Slávisté před týdnem padli na půdě Českých Budějovic a znovu potvrdili, že na hřištích soupeřů to z jejich strany v poslední době není žádná sláva. A v sobotu večer se zdálo, že sešívaní ztratí i v Edenu, kde jinak dominují.

Plzeň totiž ve šlágru vedla díky gólu Tomáše Chorého a slávisté se marně snažili překonat dobře bránícího soupeře. Ne úplně oslnivého začátku svého týmu si všiml i trenér Pražanů Jindřich Trpišovský.

„Byli jsme trochu zabrždění, někdy jsme se rozhodovali déle, předržovali jsme balon, byli jsme opatrnější. Potom jsme z první šance dostali po našem autu gól, soupeř se dostal do vedení. My jsme pak trpělivou kombinační hrou snažili dostat do zakončení, hledali jsme prostory, Plzeň se zatáhla, nebylo jednoduché se tam prokousat,“ popisoval Trpišovský na pozápasové tiskové konferenci.

Ano, slávisté měli převahu, hráli většinu času s míčem na kopačkách, kromě dvou náznaků si ale do přestávky žádné šance nevytvořili. Ve druhém poločase už to ale byla Slavia, na kterou jsou fanoušci v Edenu zvyklí.

„Tým ve druhé půli zahrál celkově velice dobře, byly tam velmi dobré individuální výkony i týmový výkon. Stupňovali jsme tlak, některé šance jsme neproměnili, pomohla nám ale standardka na 1:1, to jsme v zápase pak dominovali,“ popisoval Trpišovský.

„Hodně nám pomohli střídající hráči. Až na jednu situaci, kdy to Matěj Jurásek skvěle uhasil na zadní tyči, jsme soupeře do ničeho vážnějšího nepustili,“ dodal.

Lví podíl na poločasovém zmrtvýchvstání měli střídající hráči v čele s Ondřejem Lingrem, který hýřil aktivitou a nakonec i vstřelil rozhodující gól. V defenzivě zase hodně pomohl Tomáš Holeš, kterého poslal Trpišovský trochu překvapivě do středu obrany.

„U Tomáše bylo těch důvodů více. Věděli jsme, že budeme podstupovat hodně soubojů. Soupeř si pomáhal dlouhými míči do Chorého, proto jsme měli mít dva soubojové stopery. U Tomáše i v Budějovicích bylo vidět, že po dlouhé pauze nebyl ještě úplně běžecky vybavený a my chtěli mít běžecký tlak ve středu hřiště. Tím, že se vrátil Kuba Hromada, mohli jsme si dovolit Tomáše zasunout na stopera. Poslední věc byla, že jsme potřebovali komunikaci, Tomáš hodně řídil například Davida Juráska,“ popisoval své důvody Trpišovský.

Slavia tak zvládla důležitý souboj s Plzní a vrátila se do čela. První místo bude ale muset před hladovou Spartou a stále nebezpečnou Plzní hájit už za týden na těžkém terénu v Liberci.