Pět událostí 23. kola: Nejlepší kanonýr ligy obral Frťalu o vítěznou premiéru, Čmelík napodobil Filla a Čvančara blízko dalšímu rekordu

Pět událostí 23. kola: Nejlepší kanonýr ligy obral Frťalu o vítěznou premiéru, Čmelík napodobil Filla a Čvančara blízko dalšímu rekordu
PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Na chvíli se na vrcholu ligové tabulky objevila Sparta, tu táhne ofenzivní dvojice Jan Kuchta – Tomáš Čvančara. Střeleckým statistikám ovšem stále vládne nestárnoucí Jakub Řezníček. Ten pokazil premiéru kouče Zdenka Frťaly na lavičce Teplic. Mladá Boleslav si připsala nejvyšší domácí vítězství od éry Nikolaje Komličenka a Lukáš Čmelík neslavně napodobil Martina Filla.

Boleslav s nejvyšší domácí výhrou po téměř čtyřech letech

Mladá Boleslav by se ráda vyhnula skupině o udržení, k tomu však potřebuje na jaře vyrovnanější výkony. V domácím střetnutí s Libercem si ale pořádně zastřílela a potěšila téměř 1300 přítomných fanoušků.

Boleslav vystřelila hned desetkrát mezi tři tyče a čtyřikrát byla odměněna – dvakrát se prosadila zimní posila ze Zlína Lamin Jawo, po brance si připsali Tomáš Ladra a Jakub Fulnek. 

Svěřenci kouče Pavla Hoftycha si tak připsali nejvyšší domácí vítězství po téměř čtyřech letech. V září roku 2019 rozdrtili Příbram poměrem 6:0, tehdy v klubu zářili Muris Mešanovič, Pavel Bucha a Nikolaj Komličenko. Všichni tito hráči si v duelu připsali po dvou gólech.

Foto: FK Mladá Boleslav