Trpělivost i zkušenosti. Slavia hodlá ve zbytku slibně rozjeté sezony sázet na služebně starší hráče...

Trpělivost i zkušenosti. Slavia hodlá ve zbytku slibně rozjeté sezony sázet na služebně starší hráče...

Kolář, Holeš, Hromada, Ševčík, Oscar, Olayinka či Tecl. Toť hráči, kteří už ve vršovickém Edenu přeci jen něco zažili a jichž se týkala základní sestava proti Plzni (2:1).

Sešívaní nastoupili do ligového šlágru s hodně zkušenou sestavou a jak po závěrečném hvizdu potvrdil sám Jindřich Trpišovský, vzhledem k vývoji v tabulce bude trenérský štáb sázet na služebně starší. hráče i ve zbytku ročníku 2022/2023...

"Určitě to tak bude. Prošli jsme si nějakým obdobím, kdy spousta hráčů byla nemocná. Když vám v pátek někdo přijde a má plný nos nebo rýmu, vypadne na dva dny, tak si říkáte, jak za ty dva dny bude vypadat. Jsou to věci, které třeba ani navenek nechceme říkat. Když jde ale do tuhého, je třeba udržet kontinuitu výkonu, s čímž máme někdy problém," přiznal webem slavia.cz citovaný stratég z vršovické Fortuna arény.

Klíčem k úspěchu budou konstantní výkony. "Hráč jednou zahraje perfektně, když ale hrajete o titul, potřebujete, aby to opakoval. To jde lépe u zkušených hráčů. Někteří méně zkušení kluci mohou třeba vypadat skvěle na tréninku, když ale pak zápas nezačne úplně dobře z naší strany, tak nemají zkušenost s tím, jak to zlomit," přidal blízký spolupracovník Köstla, Houšteckého či Řeháka.

V Českých Budějovicích, kde Slavia před časem prohrála 0:1, bylo v základní sestavě hned pět hráčů pod 22 let, což může hrát svojí roli. "Je to jeden z důležitých aspektů, je pak vidět, že tihle kluci potřebují pomoc hráčů okolo nich. Každý zápas v české lize je těžký, potvrdí to každý hráč i trenér, nikdy nevíte, jak to dopadne. Hlavně zápasy těch top týmů, tam je každý těžký. Někdy nám lépe jdou otevřené zápasy nahoru dolů, je to o trpělivosti a zkušenosti, na to chceme sázet. V krizových momentech pak do toho dáváme hráče, kteří už si třeba zažili, jak se na takový zápas připravit," uzavřel kouč nynějšího lídra, jehož družina má před sebou výjezd pod Ještěd.

Moc se nezajímám o to, co se o nás píše, jedním z důvodů je i moje jazyková bariéra, připomněl šéf letenské lavičky