Suchopárek chce Belgii nebo Nizozemce i na ME, ale nemůže počítat s Čvančarou, Vitíkem a oběma Jurásky

Suchopárek chce Belgii nebo Nizozemce i na ME, ale nemůže počítat s Čvančarou, Vitíkem a oběma Jurásky

Trenér Jan Suchopárek očekává v březnových přípravných utkáních reprezentace do 21 let s Belgií a Nizozemskem vynikající prověrku. Doufá, že na jeden z těchto týmů narazí "Lvíčata" i na letním mistrovství Evropy, jelikož by to znamenalo postup do čtvrtfinále. Obejít se musí bez čtveřice hráčů, kteří si vysloužili pozvánku do A-týmu. 

Jednadvacítka se s Belgií utká 24. března, o tři dny později vyzve Nizozemsko. Oba duely se uskuteční ve španělské Murcii. "Je to naše poslední příprava před mistrovstvím Evropy. Na první pohled nevypadají jako favoriti mistrovství, ale v kvalifikačních skupinách obě mužstva neprohrála jediné utkání. Belgie se kvalifikovala na mistrovství jako první, Nizozemci jsou posledními semifinalisty z roku 2021. Čeká nás vynikající prověrka," řekl Suchopárek na tiskové konferenci.

Jeho svěřenci se na Euru utkají s Anglií, Německem a Izraelem. V případě postupu mezi osm nejlepších narazí na tým ze skupiny A, kde jsou vedle Belgie a Nizozemska také Portugalsko a domácí Gruzie. "Moje osobní přání je, abychom v prověrce obstáli a s jedním z těchto soupeřů hráli i čtvrtfinále mistrovství Evropy," uvedl třiapadesátiletý Suchopárek.

Do nadcházející přípravy se nezapojí Martin Vitík, Tomáš Čvančara a David a Matěj Juráskové, kteří si mohou odbýt debut v reprezentačním "áčku". "Jsem rád, že si svými výkony, které v jejich případě šly hodně nahoru, řekli o pozornost i v seniorské reprezentaci. 'Áčko' musí být vrcholem snažení každého hráče, to platí i pro tyto kluky," prohlásil vicemistr Evropy z roku 1996.

Jejich start na letním šampionátu není vyloučený. "Nikde není psáno, co se stane v červnu. Mohou se vrátit zpět do jednadvacítky a v červnu jet na Euro. Hodně záleží na nominaci A-týmu pro červnové zápasy s Faerskými ostrovy a Černou Horou. Termín dvojutkání je 17. a 20. června a my začínáme dvaadvacátého. V současné době nepřichází v úvahu, že by s námi hráči, kteří budou v áčku, jeli na mistrovství Evropy," mínil někdejší hráč Slavie nebo Štrasburku, jenž jako jediného nováčka povolal stopera Filipa Prebsla z Liberce.