Vrátí se Messi do Barcelony? Piqué promluvil!

Vrátí se Messi do Barcelony? Piqué promluvil!

Lionel Messi a Barcelona. To je spojení, které po dlouhá léta patřilo neodmyslitelně k sobě. Až v posledních letech přišla změna a přesun argentinského útočníka do Paris Saint-Germain. Jenže vyhrávat pouze v Ligue 1 a živořit v Lize mistrů se nikomu nechce a Messimu už vůbec ne. I proto se podle goal.com mluví o jeho možném letním odchodu z hlavního města Francie. Že by se rýsoval návrat na Camp Nou? Gerard Piqué promluvil…  

Sedminásobný držitel Zlatého míče Katalánsku zamával ve chvíli, když Barcelona neměla dostatek finančních prostředků na prodloužení jeho končícího kontraktu. Po dvou letech v PSG by ale mohlo dojít na velkolepý a dojemný návrat. Za pár měsíců mu totiž pod Eiffelovkou vyprší smlouva a zatím to nevypadá, že by došlo na její prodloužení.

Světový šampion z Kataru tak pomalu může vyhlížet, kam jeho další kroky povedou. Vzhledem k tomu, že by se rád představil ještě na příštím MS v roce 2026, určitě bude chtít působit mezi naprostou špičkou, takže například napodobení Cristiana Ronalda a odchod třeba do Saúdské Arábie se nejeví moc pravděpodobně.

K jeho možnému návratu do Barcelony se vyjádřil i jeho bývalý spoluhráč Gerard Piqué. „Jen Lionel zná svou budoucnost. Triumfem na MS se mu splnil obrovský sen. Potřeboval tento pohár k tomu, aby byl považován za nejlepšího hráče v historii. Nyní se rozhoduje o dalším angažmá. Nejlogičtější by bylo, kdyby zůstal v Evropě. Klidně by to mohla být Barca. Pro klub by byl jeho návrat neuvěřitelný. Nejdůležitější ale budou jeho osobní pocity a motivace,“ řekl někdejší stoper.

Kromě Barcelony se ovšem mluví i o zámořském Interu Miami, jehož je spoluvlastníkem David Beckham.