Liverpool se chystá na letní přestavbu, na koho políčil?

Liverpool se chystá na letní přestavbu, na koho políčil?

Vedení Liverpoolu, a především trenérský štáb obdivuje stopera Lipska Joška Gvardiola, ale mnohem více ho tlačí bota v záložní řadě. I proto se porozhlíží po středopolařích, kteří by se na Anfieldu mohli v létě objevit. O koho podle caughtoffside.com jde?  

Nejvýše na seznamu jsou tři jména v čele s Judem Bellinghamem. Následují Mason Mount a Matheus Nunes.

Vzhledem k tomu, že ani jeden z této trojice by nebyl zdaleka nejlevnější, je šance i na příchod Gvardiola hodně malá. Navíc se o něj hodně zajímá manažer Manchesteru City Pep Guardiola, ale je rovněž v hledáčku Chelsea a Realu Madrid. A to jsou vzhledem k přestupové politice Reds těžké váhy.

Liverpoolu letošní sezona vůbec nevychází podle představ a vypadá to, že se letním investicím nevyhne. Řada fanoušků si přitom myslí, že prioritou by měl být i Gvardiol, ale v klubu to tak nevidí.

Přitom Virgil van Dijk už zdaleka nepodává takové výkony, jako v minulosti, ale do starého železa stále zdaleka nepatří. To samé ovšem nelze říci o Jordanu Hendersonovi, Fabinhovi nebo Thiagu Alcantarovi. Řešit je potřeba i situaci okolo Alexa Oxlade-Chamberlaina a Nabyho Keity, kterým za pár měsíců skončí smlouva.

Hodně zajímavým příchodem by byl transfer Masona Mounta z Chelsea. Cenné zkušenosti z Premier League má i Matheus Nunes, ale největší peckou by byl bezesporu Jude Bellingham, o kterého se v létě strhne pořádná rvačka a už nyní je jasné, že Dortmund si na jeho prodeji pořádně namastí kapsu.