Určitě se zachráníme. Je tu kvalita, v týmu máme velkou zkušenost v podobě Hybše či Marečka, tvrdí Pleštil

Určitě se zachráníme. Je tu kvalita, v týmu máme velkou zkušenost v podobě Hybše či Marečka, tvrdí Pleštil

Třiadvacetiletý středopolař Dominik Pleštil čekal ve FORTUNA:LIZE na gól necelé dva roky. Před Zbrojovkou Brno (1:1) se totiž naposledy trefil v dubnu 2021 proti Karviné.

Je však pravdou, že od té doby toho na nejvyšší úrovni mnoho neodehrál. Spíše paběrkoval a starty sbíral po minutách...

"Bylo na čase konečně skórovat. Já těch gólů už mohl mít mnohem víc. Jenže jsem nebyl v některých situacích úplně klidný, hrál jsem všechno v rychlosti, nezapojoval jsem do toho hlavu. Takže na tom pracuji a jsem rád, že to tam spadlo. Možná víc než rok jsem pořádně nehrál, neměl jsem to ideální v hlavě ani kondičně. Jsem rád, že jsem v Teplicích, fotbal si zase užívám,“ informoval v rámci rozhovoru pro portál idnes.cz.

Za "Skláře" dosud odehrál 133 minut, které se rozprostřely do tří jarních startů. Vytížení z podzimní sezony na jablonecké Střelnici překoná již v příštím kole. Pokud tedy dostane důvěru od nového trenéra Zdenka Frťaly. "Za týden jsme ještě nestihli udělat moc novinek," prozradil záložník severočeského mužstva, které mezi elitou naposledy bralo plný počet bodů v listopadu loňského roku proti Liberci.

Momentálně jsou Teplice čtrnácté a týká se jich boj o záchranu. Ohledně udržení je však Pleštil optimistou. "Zachráníme se. Určitě! Je tady kvalita. V týmu máme velkou zkušenost v podobě Matěje Hybše nebo Lukáše Marečka. Nám mladším v těžších situacích pomáhají. Spoléháme na ně, je to plus. Nesmíme si nechat vlézt nervozitu do hlavy, makat každý zápas. Právě pan trenér Frťala říká, že hlava je důležitá. Když jí nemáte srovnanou, nemůžete hrát ligu," upozornil mladík, který by rád v neděli na půdě posledních Pardubic konečně urval tři body.