Dvojitá oslava! Slovenského šikulu čeká titul, teď slaví novou smlouvu

Dvojitá oslava! Slovenského šikulu čeká titul, teď slaví novou smlouvu

Životní ročník zažívá slovenský záložník Stanislav Lobotka v týmu Neapole. Stal se základním stavebním kamenem zálohy a kráčí za titulem. A nebude to jediný důvod k oslavě!

Osmadvacetiletý borec za sebou má zajímavou kariéru. Pro velký fotbal ho vychoval Trenčín, následně zvolil dánskou cestu v Nordsjaelland.

A pak už to šlo rychle! Tři sezony v La Lize v Celtě Vigo a v roce 2020 přesun pod Vesuv. S odstupem času se dá říct, že nemohl udělat lepší krok.

Během sezony se stal nepostradatelným členem kádru a jeho výkony v této sezony zaujaly natolik, že se nahlas hovoří o zájmu slovutného Realu Madrid.

O tom ale v Neapoli nechtějí ani slyšet, a proto dělají konkrétní kroky k tomu, aby se ho buď pokusili udržet, nebo vyšponovali jeho hodnotu na maximum.

Důkazem budiž prodloužení smlouvy o čtyři roky. Lobotka podepsal nový kontrakt do roku 2027, což je pro celý slovenský fotbal velký úspěch.

Na první pohled nezaujme hlavními statistikami, v lize má v této sezoně jediný gól, ale jeho přednosti jsou jinde. Extrémně spolehlivý do defenzivy a hlavně má vlastnost, která je u středního záložníka neocenitelná, a sice přihrávky. V Serii A nevykazuje žádný hráč vyšší úspěšnost přihrávek (94,6 %), přičemž průměrně má na zápas 62 nahrávek, což je v italské lize šestý nejlepší počin.