Los EKL: Exslávista Ngadeu se potká se Součkem a Coufalem, Barák vyveze Fiorentinu na polskou půdu

Los EKL: Exslávista Ngadeu se potká se Součkem a Coufalem, Barák vyveze Fiorentinu na polskou půdu

West Ham s Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem se ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy utká s Gentem. Fiorentina, kde působí další český reprezentant Antonín Barák, narazí na Lech Poznaň. První zápasy jsou na programu 13. dubna, odvety o týden později. Rozhodl o tom los ve švýcarském Nyonu, který měl na starosti vicemistr Evropy a vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer.

Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Anderlecht Brusel - Alkmaar a Basilej - Nice. Finále druhého ročníku soutěže se uskuteční 7. června na stadionu Slavie v pražském Edenu.

Souček s aktuálně zraněným Coufalem mohou nastoupit proti bývalému spoluhráči ze Slavie Michaelu Ngadeuovi. Kamerunský obránce do Gentu přestoupil z vršovického klubu v létě 2019. West Ham v této sezoně Konferenční ligy vyhrál všech 10 zápasů, v osmifinále hladce vyřadil Larnaku po výhrách 2:0 venku a 4:0 doma.

Fiorentina se střetla s Poznaní ve skupině Evropské ligy na podzim 2015. Italský tým tehdy na svém stadionu podlehl 1:2 a v Polsku zvítězil 2:0. V Lechu hostuje ze Sparty slovenský brankář Dominik Holec, jenž plní roli dvojky.

West Ham v případě postupu v semifinále změří síly s vítězem souboje Anderlecht - Alkmaar. Pokud uspěje Fiorentina, vyzve Basilej, nebo Nice.

Los čtvrtfinále Evropské konferenční ligy

(první zápasy 13. dubna, odvety 20. dubna):

Lech Poznaň - Fiorentina (Barák)

Gent - West Ham (Coufal, Souček)

Anderlecht Brusel - AZ Alkmaar

Basilej - Nice

Los semifinále

(první zápasy 11. května, odvety 18. května):

Lech Poznaň/Fiorentina - Basilej/Nice

Gent/West Ham - Anderlecht Brusel/AZ Alkmaar

Hancko zkusí rozesmutnit Mourinha. Kam pojedou Hložek se Schickem a koho dostal Manchester United?