I ve druhé lize najdeme reprezentanty. Kteří tři borci to jsou?

I ve druhé lize najdeme reprezentanty. Kteří tři borci to jsou?

Reprezentace? Většinou jde o výsadu borců z elitních soutěží či těch největších talentů. Vývoj kariér reprezentantů však mnohdy upadá v zapomnění. V naší druhé lize najdeme známá jména. Která z nich oblékla český dres?

Nutno říct, že v české reprezentaci se vystřídala spousta jmen. Spousta trenérů, spousta testovacích utkání a tak podobně.

Pojďme si tedy připomenout, kteří hráči působící ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE oblékli dres české reprezentace.

3) LUKÁŠ BUDÍNSKÝ 

Jedno z nejvýraznějších jmen celé druhé ligy. Na to, že ke konci března oslaví jednatřicáté narozeniny, toho opora Karviné stihla opravdu hodně. 

Do velkého fotbalu vstoupil v barvách Bohemians, nicméně do širšího povědomí fotbalové veřejnosti se dostal díky povedenému angažmá v Karviné.

Slezský celek pomohl vytáhnout z druhé ligy do první, navíc si díky skvělé produktivitě a přehledem na hřišti vykopal větší angažmá. V Mladé Boleslavi pokračoval v nastoleném trendu, třeba v první sezoně zapsal 34 startů, 13 branek a 5 asistencí.

Do reprezentace nakouknul na začátku dalšího ročníku, to se psal rok 2020. Svět ještě omezovala koronavirová pravidla, což zahrálo Budínskému do karet. Na začátku září dostal pozvánku do reprezentace, tehdy se složil známý „B-tým“ z ligových hráčů. Současný kmenový hráč Baníku odehrál proti Skotsku sice jen 55 minut, avšak status reprezentanta už mu nikdy nikdo neodpáře.

zdroj fotky: MFK Karviná